سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بذرپاش: دولت برای تنظیم ساعت کاری کارمندان مشکل قانونی ندارد

بروز شده : ٨-٠۴-١٣٩٣, ١٨:۴٧    نسخه چاپی    
یکی از اقدامات مثبت گذشته در نظر گرفتن حال روزه‌داران در این ماه پر خیر و برکت است و مسئولان باید مراعات حال روزه‌داران با این ساعات طولانی و هوای گرم را بکنند، زیرا ساعات روزه‌داری بسیار طولانی است و نباید شرایط کاری مشقت‌های فراوانی را برای کارمندان ایجاد کند.
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون را باید برای آسایش و رفاه مردم تفسیر کرد، گفت: دولت برای تنظیم ساعت کاری کارمندان در ماه رمضان مشکل قانونی ندارد.

مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو هیأت رئیسه خانه ملت در گفتگو با فارس اظهار داشت: خوب است که همیشه قانون را برای آسایش و رفاه مردم تفسیر کنیم تا زندگی برای آنها آسان‌تر و شیرین‌تر شود.
وی با بیان اینکه قانون با هدف رفاه و آسایش بیشتر مردم نوشته و تصویب می‌شود، افزود: نباید قانون به صورتی باشد که مردم دچار مشکل شوند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: یکی از اقدامات مثبت گذشته در نظر گرفتن حال روزه‌داران در این ماه پر خیر و برکت است و مسئولان باید مراعات حال روزه‌داران با این ساعات طولانی و هوای گرم را بکنند، زیرا ساعات روزه‌داری بسیار طولانی است و نباید شرایط کاری مشقت‌های فراوانی را برای کارمندان ایجاد کند.

بذرپاش اصلاح ساعات کار ادارات و سازمان‌ها را یکی از راه‌حل‌های کمک به روزه‌داران توصیف کرد و ادامه داد: کاهش و اصلاح ساعات کاری شرایط را برای روزه‌داران و مردم آسان‌تر می‌کند و آنها می‌توانند به صورت بهتری به اعمال عبادی خود بپردازند.
وی با تأکید بر اینکه برای کاهش ساعات کاری ادارات هیچ مشکل قانونی وجود ندارد، تصریح کرد: ساعات کار در ماه مشخص و ثابت است، اما قانون این اجازه را به سازمان‌ها و ادارات داده که زمان را مدیریت کنند و در جهت رفاه پرسنل خود بکوشند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی کرد که در صورت وجود مشکل در قانون، مجلس شورای اسلامی اصلاحاتی در این زمینه انجام دهد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: همه اقدامات باید در جهت رفاه حال روزه‌داران و مردم باشد و نباید سعی کنیم با بهانه‌های خاص آرامش آنها را سلب کنیم./
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۴-١٣٩٣, ١٨:۴٧

   

پر مبحث ترین ها