سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازنشستگان تامین اجتماعی به عتبات عالیات و سفر حج اعزام می شوند

اعتصامی همچنین از توافق با سازمان حج و زیارت برای سفر عمره بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: توافق اولیه در این زمینه انجام شده و قرار است از آبان ماه امسال، سهمیه ای به بازنشستگان تامین اجتماعی اختصاص داده شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی از قرار گرفتن کالاهای فرهنگی در سبد خانوار بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی خبر داد.

دکتر منصور اعتصامی در گفتگو با مهر اظهارداشت: یکی از برنامه های جدی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی بعد از احیاء دوباره این معاونت، توجه به نیازهای قشر بازنشسته است.

وی با اعلام اینکه معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی چند ماهی است که دوباره احیاء شده است، گفت: طبق تصمیم مدیران وقت سازمان تامین اجتماعی در سال 86، این معاونت منحل شد. اما بعد از تغییرات مدیریتی در راس سازمان، معاونت فرهنگی و اجتماعی از دی ماه 92 دوباره احیا شد تا بتواند نیازها و خلاءهای فرهنگی و اجتماعی افراد تحت پوشش بزرگترین سازمان بیمه ای کشور را پاسخگو باشد.
اعتصامی به مهمترین برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی برای بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان اشاره کرد و افزود: بازنشستگان، مطالبات وسیعی و نیازهای گسترده ای دارند که پرداختن به همه آنها نیازمند برنامه ریزی جامع است. اما در عین حال، توجه به نیازهای فرهنگی این قشر از جامعه، یکی از برنامه های اصلی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی است.

وی با اعلام اینکه پاسخگویی به نیازهای فرهنگی بازنشستگان می تواند از دغدغه های فکری آنها بکاهد، گفت: اعزام به سفرهای زیارتی، یکی از اولویتهای این معاونت برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی است که در همین راستا، اعزام به عتبات عالیات در اولویت قرار دارد.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی از رایزنی با سازمان حج و زیارت برای سفر عتبات با حداقل قیمت خبر داد و افزود: تلاش می کنیم علاوه بر اینکه انجام این سفرها با حداقل هزینه برای بازنشستگان انجام شود، بتوانیم کمکهای مالی نیز از طرف سازمان به این افراد داشته باشیم تا بتوانند از ظرفیت این سفرها استفاده کنند.

اعتصامی همچنین از توافق با سازمان حج و زیارت برای سفر عمره بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: توافق اولیه در این زمینه انجام شده و قرار است از آبان ماه امسال، سهمیه ای به بازنشستگان تامین اجتماعی اختصاص داده شود.
وی با اشاره به بالا بودن هزینه سفرهای زیارتی عتبات و عمره برای بازنشستگان، اظهارداشت: در حال بررسی این موضوع در سازمان هستیم تا بتوانیم با تامین منابع و اعتبار، کمک مالی برای این افراد داشته باشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۴-١٣٩٣, ١٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها