سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ساخت ‌مسکن اجتماعی بعد از شهریور ماه آغاز می شود

در مسکن اجتماعی مخاطبان گروه‌های کم درآمد جامعه هستند و چون احتمال اینکه برخی از افراد بخواهند مسکن در اختیار خود را به فروش برسانند قرار بر این است که این واحدهای مسکونی به افراد واگذار نشود تا بدین شکل از فروش این واحدها جلوگیری شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آغاز ساخت مسکن اجتماعی برای اقشار کم درآمد بعد از شهریور ماه خواهد بود گفت:مطالعه طرح مسکن اجتماعی برای اقشار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی برخی مناطق شهری به اتمام رسیده و وارد عملیات اجرا شد.

سید محمد پژمان در گفت و گو با فارس گفت: ساخت مسکن اجتماعی توسط دولت عملیاتی می‌شود اما بخشی از منابع مالی آن قرار است توسط نهادهای عمومی و حمایتی همچون تامین اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی تامین شود،بنابراین تاکنون مطالعه طرح مسکن اجتماعی برای اقشار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی برخی مناطق شهری به اتمام رسیده و وارد عملیات اجرا شد.

وی با بیان اینکه ساخت مسکن اجتماعی با اولویت اقشار کم‌‌درآمد بعد از شهریور ماه آغاز می‌شود،گفت:در قالب مسکن اجتماعی و با همکاری نهادهای حمایتی و اجتماعی همچون بهزیستی، تامین اجتماعی، کمیته امداد و خیرین مسکن‌ساز در تلاش هستیم تا تفاهمنامه‌ همکاری با آنها امضا کنیم.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد: در این تفاهمنامه بر این موضوع تاکید خواهد شد که با واگذاری زمین بحث احداث بنا توسط همین نهادها و دستگاه‌های مرتبط اجرایی و عملیاتی شود.
پژمان با اشاره به اینکه در این طرح برای اقشار کم درآمد 30 هزار واحد مسکن احداث می شود، تاکید کرد:در مسکن اجتماعی مخاطبان گروه‌های کم درآمد جامعه هستند و چون احتمال اینکه برخی از افراد بخواهند مسکن در اختیار خود را به فروش برسانند قرار بر این است که این واحدهای مسکونی به افراد واگذار نشود تا بدین شکل از فروش این واحدها جلوگیری شود.

دولت قصد دارد در طرح مسکن اجتماعی که برای حمایت از اقشار کم درآمد جامعه است،از افرادی که در این واحدها سکونت می کنند اجاره بها دریافت کند و البته میزان اجاره بهای دریافتی را رقمی منطقی، معقول و متناسب با درآمد افرادی که از سوی نهادهای مزبور معرفی می شوند تعیین کند.

چندی پیش پژمان میزان اجاره بهای دریافتی برای واحدهای مسکونی مزبور را 30 درصد درآمد خانوار و گروه‌های کم درآمد عنوان کرده بود.
حال باید دید درآمد افراد چگونه و به چه شکل تعیین خواهد شد تا این 30 درصد مشخص شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠۴-١٣٩٣, ١٨:۵۵

   

پر مبحث ترین ها