سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مجلس ساعت کاری هفتگی زنان شاغل را هشت ساعت کاهش داد

لایحه کاهش ساعت کار زنان شاغل در جلسه امروز کمیسیون بررسی و قرار شد ساعت کاری زنان شاغل از 44 ساعت به 36 ساعت کاهش یابد اما حقوق آنها به اندازه 44 ساعت در هفته پرداخت شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب ماده واحده لایحه کاهش ساعت کار زنان شاغل خبر داد و گفت که کمیسیون امروز تصویب کرد که ساعت کاری زنان شاغل از ۴۴ ساعت در هفته به ۳۶ ساعت کاهش یابد.

عباس قائدرحمت عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: در جلسه امروز، طرح الحاق یک بند به عنوان بند(هـ) تبصره جزء(1) ماده(3) قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور بررسی و کلیات آن به تصویب رسید.
وی ادامه داد: براساس سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی باید قوانین را تنقیح کنیم لذا در این راستا چنین طرحی آماده شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به بررسی لایحه کاهش ساعت کار زنان شاغل نیز گفت: لایحه کاهش ساعت کار زنان شاغل در جلسه امروز کمیسیون بررسی و قرار شد ساعت کاری زنان شاغل از 44 ساعت به 36 ساعت کاهش یابد اما حقوق آنها به اندازه 44 ساعت در هفته پرداخت شود.
قائدرحمت یادآور شد: در جلسات گذشته، کلیات لایحه کاهش ساعت کار زنان شاغل را تصویب کردیم و در جلسه امروز ماده واحده به تصویب رسید و بررسی تبصره‌ها به جلسات آینده موکول شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۴-١٣٩٣, ١٩:١١

   

پر مبحث ترین ها