سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پروازهای حج 93 به فرودگاه امام خمینی(ره) انتقال یافت

بطور قطع فرودگاه مهرآباد از توان و گنجایش لازم برای پروازهای حج و عمره برخوردار نیست و امیدواریم با هماهنگی های مدون و همکاری های نزدیکی که شرکت فرودگاه ها با سازمان حج خواهد داشت، خدماتی بهتر از گذشته به زائران حج امسال ارائه شود.
معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت، از انتقال پروازهای ایستگاه پروازی تهران در حج 93 از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) خبر داد.

به گزارش سازمان حج و زیارت، «ناصر خدرنژاد» گفت: پیرو پیگیری های شرکت فرودگاه های کشور مبنی بر انتقال پروازهای حج و عمره از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی(ره)، بعد از عملیات حج سال گذشته بازدیدی از این فرودگاه داشتیم که متأسفانه تا آن زمان اقدام قابل توجهی در رفع نیازهای زائران انجام نشده بود.
وی افزود: در بازدید اخیر کارشناسان سازمان حج و زیارت که به درخواست رییس سازمان هواپیمایی کشور از فروردگاه امام خمینی(ره) انجام گرفت، شاهد انجام اقدامات متفاوتی نسبت به گذشته در این فرودگاه بودیم.

خدرنژاد با بیان اینکه در جهت رفع نیازهای زائران، اقدامات خوبی در فرودگاه امام خمینی(ره) صورت گرفته، ادامه داد: مسیری مجزا برای زائران حج و همچنین ترمینال کوچکی در فرودگاه برای آمادگی اولیه زائران، تحویل بار، کنترل گذرنامه، دریافت کارت پرواز و هماهنگی کاروان ها برای انتقال زائران به سالن ترانزیت در نظر گرفته شده است.
معاون سازمان حج و زیارت ادامه داد: تیم شرکت فرودگاه های کشور مصمم است تمام هماهنگی ها و اقدامات لازم را درخصوص انتقال پروازها به فرودگاه امام خمینی(ره) انجام دهد.

وی تصریح کرد، بطور قطع فرودگاه مهرآباد از توان و گنجایش لازم برای پروازهای حج و عمره برخوردار نیست و امیدواریم با هماهنگی های مدون و همکاری های نزدیکی که شرکت فرودگاه ها با سازمان حج خواهد داشت، خدماتی بهتر از گذشته به زائران حج امسال ارائه شود.
خدرنژاد گفت: زائران هفت استان کشور شامل استان های تهران، البرز، قم، قزوین، لرستان و مرکزی از ایستگاه پروازی تهران به سرزمین وحی اعزام می شوند که یکی از برنامه های سازمان حج و زیارت به منظور کاهش بار ترافیکی، انتقال پرواز زائران برخی استان ها از ایستگاه تهران به ایستگاه های پروازی در استان های مجاور است.

وی افزود: فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) فرودگاه اصلی پروازهای خارجی است و یکی از نگرانی های ما، تفاوت فرهنگی موجود میان زائران حج و عمره با سایر مسافرین سفرهای خارجی است که با تمهیدات اندیشیده شده، امید است این دغدغه نیز برطرف شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۴-١٣٩٣, ٢٣:۵٨

   

پر مبحث ترین ها