سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مجلس برای درمان زوج های نازا برنامه ریزی می کند

رایزنی هایی برای تحت پوشش قرار گرفتن هزینه های بالای درمان نازایی با شرکت های بیمه ای انجام شده که درصورت نهایی شدن، این هزینه ها از روی دوش زوج های نازا برداشته خواهد شد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از برنامه ریزی برای درمان زوج های نازا در کشور خبر داد و مدعی شد، حدود 20 درصد از جمعیت کشور را افراد نازا تشکیل می دهند.

ˈسلیمان عباسیˈ روز پنجشنبه درهمایش تبیین سیاست های کلی جمعیت در گنبدکاووس، گفت: رایزنی هایی برای تحت پوشش قرار گرفتن هزینه های بالای درمان نازایی با شرکت های بیمه ای انجام شده که درصورت نهایی شدن، این هزینه ها از روی دوش زوج های نازا برداشته خواهد شد.
وی با اشاره به روند کاهش نرخ جمعیت در کشور و پیامدهای منفی آن درحوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، افزود: سیاست کنترل جمعیت درکشورهای جهان سوم و نیز کشورهای جهان اسلام بالاخص در ایران از سیاست های استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است.

دکتر عباسی بابیان اینکه با افزایش جمعیت در کشورهای اسلامی و ایران، امنیت آمریکا و رژیم صهیونیستی به خطر می افتد، اضافه کرد: ایران اسلامی نیز درسایه این سیاست های استکباری و درقالب برنامه های تنظیم خانواده دچار غفلت شد و امروز با کاهش نرخ جمعیت مواجه است که درصورت ادامه این روند، درآینده با چالش های جدی مواجه خواهد شد.
به گزارش ایرنا، وی با تاکید برضرورت فراهم کردن شرایط ازدواج آسان و رفع مشکلات بیکاری جوانان، تصریح کرد: افزایش ازدواج ها و تشویق جوانان به فرزند آوری، جلوگیری از طلاق و نیز درمان نازایی زوج های جوان ازجمله راهکارهای افزایش جمعیت است که همه مسوولان باید دراین خصوص همکاری نمایند
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۴-١٣٩٣, ١۵:۵٣

   

پر مبحث ترین ها