سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شرایط رفت و آمد و سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور تسهیل می شود

بروز شده : ١-٠۵-١٣٩٣, ١٣:٢٨    نسخه چاپی    
از جمله موضوعات دیگری که در طرح مذکور برای ایرانیان خارج از کشور دیده شده این است که اگر خواهان سرمایه گذاری در داخل کشور هستند، بتوانند مانند شهروندان از تضمین سرمایه هایشان اطمینان حاصل کنند.
رییس فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور در مجلس شورای اسلامی٬ از تدوین طرحی در این فراکسیون برای اصلاح برخی قوانین مرتبط با سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور با هدف بهبود شرایط آنان در داخل خبر داد.

از شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، «عباس رجایی» گفت: در ادامه روند بررسی ها در فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور، تصمیم به تدوین طرح پیشنهادی هشت ماده ای برای اصلاح برخی قوانین گرفته شد.

نماینده مردم اراک٬ کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از جمله مباحثی که در این طرح پیش بینی شده که باید کار کارشناسی آن نهایی شود این است که برای برخی از ایرانیانی که فاقد گذرنامه بوده و خانواده هایشان شرایط گرفتن گذرنامه ندارند، کارت تردد ویژه ای را تعریف کنیم که بتوانند به ایران بیایند و ارتباطشان با خانواده هایشان برقرار شود.

وی گفت: پیش بینی ما در طرح مذکور این است که در مناطق آزاد از جمله کیش و قشم اداره کل تعریف شود که همه دستگاه های مرتبط در خصوص ورود ایرانیان و حل و فصل مشکلاتشان نماینده تام الاختیار و ویژه داشته باشند که همان جا مسایل و مشکلات رفع شود و به جای دیگر کشیده نشود.
وی در تشریح جزییات بیشتر طرح مدنظر فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور مجلس برای حمایت از ایرانیان خارج از کشور افزود: در مورد کسانی که تابعیت مضاعف دارند و طبق قانون ممکن است مشکلاتی در رابطه با اموال منقول و غیر منقول و یا عبور و مرور خود به کشور داشته باشند، برای اینها نیز پیش بینی هایی شده که اگر جنایت و جرمی مرتکب نشده باشند با شیوه هایی٬ تسهیلاتی برای آنها قائل شویم.

به گزارش ایرنا، رجایی با بیان اینکه طرح مذکور اولیه و غیر قابل استناد است٬ ادامه داد: در مجموع در این طرح سعی شده که تسهیل در رفت و آمد ایرانیان خارج از کشور به داخل مدنظر باشد.
وی گفت: اگر این طرح نهایی شده و به صحن بیاید می تواند نویدی برای بهبود وضعیت ایرانیان شود تا بتوانیم هم در داخل و هم در خارج کشور، در سطح بین المللی به ظرفیت های جدیدی برسیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم یادآور شد: از جمله موضوعات دیگری که در طرح مذکور برای ایرانیان خارج از کشور دیده شده این است که اگر خواهان سرمایه گذاری در داخل کشور هستند، بتوانند مانند شهروندان از تضمین سرمایه هایشان اطمینان حاصل کنند.
رییس فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور در مجلس گفت: جلسه بعدی این فراکسیون بعد از ماه مبارک رمضان برای بررسی بیشتر طرح حمایت از ایرانیان خارج از کشور تشکیل خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۵-١٣٩٣, ١٣:٢٨

   

پر مبحث ترین ها