سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آغاز روند افزایش دمای هوا از اوایل هفته آینده در کشور

بروز شده : ٩-٠۵-١٣٩٣, ٢٠:٣٠    نسخه چاپی    
در همین مدت به سبب وزش باد نسبتاً شدید در جنوب سمنان، قم، مرکزی، اصفهان و جنوب تهران شاهد بروز پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.
کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روزهای آینده شهرهای جنوبی پایتخت شاهد بروز پدیده گرد و خاک خواهند بود، گفت: از اوایل هفته آینده دمای هوا در اکثر مناطق کشور از جمله تهران به شکل محسوسی افزایش می‌یابد.

فریبا گودرزی در گفت‌وگو با فارس درباره شرایط جوی کشور، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود در 3 روز آینده در برخی مناطق استان‌های هرمزگان، کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، وزش باد همراه با رگبار و رعد و برق رخ دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بر همین اساس آب‌گرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها در این مناطق دور از انتظار نخواهد بود.
وی یاد آور شد: همچنین انتظار می‌رود در چند روز آینده شاهد بارش پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد در شمال کشور از جمله گیلان، مازندران، گلستان، مناطق کوهستانی شمال تهران و همچنین شمال سمنان باشیم.

به گفته وی، شدت بارش‌ها طی امروز و فردا در مازندران خواهد بود.
این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در 3 روز آینده وزش شدید باد در جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان تداوم یابد که این امر سبب بروز پدیده گرد و غبار در این مناطق خواهد بود.

وی اضافه کرد: بر همین اساس طی روزهای آینده، بخش‌های شرقی کشور به ویژه منطقه زابل به سبب گرد و خاک شاهد کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهند بود.
گودرزی خاطرنشان کرد: در همین مدت به سبب وزش باد نسبتاً شدید در جنوب سمنان، قم، مرکزی، اصفهان و جنوب تهران شاهد بروز پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: آسمان تهران طی 3 روز آینده کمی ابری خواهد بود و شهرهای جنوبی پایتخت باد و گرد و خاک را تجربه می‌کنند.
وی درباره نوسانات دمایی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود از اوایل هفته پیش رو، افزایش دمای هوا در مناطق مختلف کشور از جمله تهران را به شکل محسوسی شاهد باشیم.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۵-١٣٩٣, ٢٠:٣٠

   

پر مبحث ترین ها