سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پروازهای شب فرودگاه مهرآباد متوقف می شود

بروز شده : ٩-٠۶-١٣٩٣, ١٨:٢٢    نسخه چاپی    
قرار است که تمام پروازهای هوایی در فرودگاه مهرآباد از ساعت 24 تا 5 صبح متوقف شود و مقدمات انجام این کار در حال آماده سازی است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: به منظور تامین رفاه حال ساکنین مجاور فرودگاه مهرآباد طی دو ماه آینده پروازهای شب در این فرودگاه متوقف می شود.

عباس آخوندی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: قرار است که تمام پروازهای هوایی در فرودگاه مهرآباد از ساعت 24 تا 5 صبح متوقف شود و مقدمات انجام این کار در حال آماده سازی است.
وی با بیان اینکه برای افزایش رفاه ساکنین مجاور فرودگاه مهرآباد باید پروازها در این فرودگاه ساماندهی شود گفت: انتقال فرودگاه مهرآباد به فرودگاه های دیگر به این سادگی نیست و حرف هایی که در این زمینه گفته می شود زمان بر است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: بیشتر کشورها در فرودگاه هایی که در داخل شهرهای بزرگ هستند زمان نشست و برخاست هواپیماها را ساماندهی می کنند و این روش امروز در بسیاری از شهرهای بزرگ جهان انجام می شود.
وی گفت: فرودگاه امام(ره) برای پذیرش همه پروازهای مهرآباد ظرفیت ندارد و هم اکنون سالانه تنها پنج میلیون مسافر از فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) جا به جا می شوند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پروژه اپرون شرقی فرودگاه مهرآباد امروز به بهره برداری رسید و ما تلاش می کنیم طی سه ماه آینده نیز پروژه اپرون غربی مهرآباد نیز به بهره برداری برسد.
وی در خصوص افزایش ناوگان هوایی کشور یادآور شد: بخش خصوصی اجازه دارد از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه ناوگان حمل و نقل هوایی کشور سرمایه گذاری کند و هر سرمایه گذاری که تمایل دارد می تواند طرح خود را در این زمینه ارایه دهد، ضمن اینکه در مدت اخیر 10 فروند هواپیما نیز به ناوگان هوایی کشور اضافه شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۶-١٣٩٣, ١٨:٢٢

   

پر مبحث ترین ها