سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تهران؛ پرمخاطره ترین پایتخت دنیا

یادگیری اصول و کمکهای اولیه توسط افراد و خانواده ها، آموزش توسط صدا و سیما و تبیین خطرهای ناشی از حوادث طبیعی و غیر طبیعی برای آمادگی در مواقع بحران ضروری است.
معاون بحران و پدافند غیرعامل سازمان مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور با بیان اینکه 23 مورد از بلایای طبیعی دنیا در ایران تجربه شده است گفت: ایران در ردیف 43 کشور در معرض مخاطره دنیا قرار دارد.

به گزارش ایرنا، ˈحمید رضا خانگهˈ روز یکشنبه در نخستین کارگاه اصول مدیریت سلامت در حوادث و بلایای مازندران در ساری با اشاره به اینکه 97 درصد کشور ما در معرض زلزله بیش از هفت ریشتر قرار داد افزود: ما هر ساله در کشور شاهد لرزش های زلزله ای هستیم.

وی تقاضای سلامت را مهمترین مطالبات مردم در زمان بروز حوادث دانست و بیان کرد: یادگیری اصول و کمکهای اولیه توسط افراد و خانواده ها، آموزش توسط صدا و سیما و تبیین خطرهای ناشی از حوادث طبیعی و غیر طبیعی برای آمادگی در مواقع بحران ضروری است.

معاون مرکز مدیریت حوادث کشور تهران را به عنوان پرمخاطره ترین پایتخت دنیا عنوان کرد و گفت: تهران دارای دو گسل حساس است که باید آن را جدی بگیریم.

خانگه با بیان اینکه هر لحظه باید در انتظار وقوع بحران ها و حوادث طبیعی در تهران باشیم افزود: در صورت وقوع بلایای طبیعی بزرگی مانند زلزله، 680 هزار مرگ در تهران بزرگ پیش بینی می شود.

وی بیشترین علت مرگ و میر در طول تاریخ کشور را خشکسالی و زلزله دانست و بیان کرد: استان ها باید برای مقابله با این بلایای طبیعی آماده باشند.

وی با تاکید بر اینکه بیمارستان ها باید با دقت و ظرافت ساخته شوند، گفت :اولین مراجعه مردم بعد از حوادث به بیمارستان ها است که باید در ساخت آن دقت بیشتری صورت گیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠۶-١٣٩٣, ١٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها