سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تهران؛ پرمخاطره ترین پایتخت دنیا

یادگیری اصول و کمکهای اولیه توسط افراد و خانواده ها، آموزش توسط صدا و سیما و تبیین خطرهای ناشی از حوادث طبیعی و غیر طبیعی برای آمادگی در مواقع بحران ضروری است.
معاون بحران و پدافند غیرعامل سازمان مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور با بیان اینکه 23 مورد از بلایای طبیعی دنیا در ایران تجربه شده است گفت: ایران در ردیف 43 کشور در معرض مخاطره دنیا قرار دارد.

به گزارش ایرنا، ˈحمید رضا خانگهˈ روز یکشنبه در نخستین کارگاه اصول مدیریت سلامت در حوادث و بلایای مازندران در ساری با اشاره به اینکه 97 درصد کشور ما در معرض زلزله بیش از هفت ریشتر قرار داد افزود: ما هر ساله در کشور شاهد لرزش های زلزله ای هستیم.

وی تقاضای سلامت را مهمترین مطالبات مردم در زمان بروز حوادث دانست و بیان کرد: یادگیری اصول و کمکهای اولیه توسط افراد و خانواده ها، آموزش توسط صدا و سیما و تبیین خطرهای ناشی از حوادث طبیعی و غیر طبیعی برای آمادگی در مواقع بحران ضروری است.

معاون مرکز مدیریت حوادث کشور تهران را به عنوان پرمخاطره ترین پایتخت دنیا عنوان کرد و گفت: تهران دارای دو گسل حساس است که باید آن را جدی بگیریم.

خانگه با بیان اینکه هر لحظه باید در انتظار وقوع بحران ها و حوادث طبیعی در تهران باشیم افزود: در صورت وقوع بلایای طبیعی بزرگی مانند زلزله، 680 هزار مرگ در تهران بزرگ پیش بینی می شود.

وی بیشترین علت مرگ و میر در طول تاریخ کشور را خشکسالی و زلزله دانست و بیان کرد: استان ها باید برای مقابله با این بلایای طبیعی آماده باشند.

وی با تاکید بر اینکه بیمارستان ها باید با دقت و ظرافت ساخته شوند، گفت :اولین مراجعه مردم بعد از حوادث به بیمارستان ها است که باید در ساخت آن دقت بیشتری صورت گیرد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠۶-١٣٩٣, ١٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها