سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نصب بنر حقوق شهروندی در ساختمان‌های ناجا

با کارکنان متخلف در این راستا به جد برخورد می کنیم هرچند میزان آنها کم است اما می خواهیم ثابت کنیم "پلیس خدمتگزار" است که باید این موضوع در مجموعه نهادینه شود.
رییس پلیس پایتخت با اشاره به طرح "سامانه فوریتی 197" از استقبال شهروندان و ابراز رضایت آنان از این طرح خبر داد.

به گزارش ایسنا ، سردار حسین ساجدی نیا در مراسم معارفه جانشین رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون در اکثر حوزه ها، وضعیت مطلوبی داشته ایم، گفت: در طول چهار سال گذشته پلیس تهران مقام های اول ، دومی کشور را کسب کرده که امیدواریم تا پایان سال به همین وضعیت باشد.

وی بر مبارزه در حوزه های سرقت، موادمخدر و برخورد با اراذل و اوباش تاکید کرد و با اشاره به راه اندازی سامانه فوریتی 197 از اوایل خردادماه در کلانتری های تهران، گفت: امیدوارم به واسطه نظارت های صورت گرفته از سوی بازرسان، وضعیت بهتری را در کلانتری ها شاهد باشیم؛ این طرح به صورت جدی انجام خواهد شد، مردم هم باید پلیس را ارزیابی کرده تا بتوانیم خلاء های موجود را برطرف کنیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام تحت پوشش قرار گرفتن سایر فعالیت پلیس های تخصصی نظیر پلیس راهنمایی و رانندگی، آگاهی، امنیت، اداره اماکن و گذرنامه با فوریت های 197 در آینده نزدیک، افزود: همانند کلانتری ها، بنرهایی با موضوع دستور العمل حقوق شهروندی در جلوی در ساختمان های رده های پلیسی که با مردم سروکار دارند، نصب می شود تا شهروندان در صورت مشاهده سهل انگاری و یا شکایت بتوانند با این سامانه تماس گرفته و تیم های مزبور در اسرع وقت مراجعه و به آن رسیدگی می کنند.

وی با بیان اینکه براساس نظارت های مردمی صورت گرفته، سره از ناسره مشخص و عملکرد کارکنان به صورت دقیق رصد و در بوته نقد و بررسی قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: با کارکنان متخلف در این راستا به جد برخورد می کنیم هرچند میزان آنها کم است اما می خواهیم ثابت کنیم "پلیس خدمتگزار" است که باید این موضوع در مجموعه نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب، مردم، پلیس را افرادی قلدر می دانستند گفت: اما پس از پیروزی انقلاب به واسطه اقدامات انجام شده شاهد یکسری تحولات در این سازمان بودیم به گونه ای که در دهه 80 پلیس از وضعیت مطلوبی برخوردار بود که با مطرح شدن پلیس اجتماعی، شاهد افزایش اعتماد مردم به آنان بودیم.

به گفته ساجدی نیا، براساس نظرسنجی صورت گرفته از سوی معاونت اجتماعی ناجا، شغل پلیس جزء 6 شغل برتر انتخابی از سوی مردم است.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به استقبال شهروندان تهرانی از طرح "سامانه فوریتی 197" و نیز ابراز رضایت آنها، از رشد 20 الی 30 درصدی شمار تقدیرهای آنان از پلیس طی این مدت خبر داد و گفت: همچنین در کنار شکایات، به انتقادات شهروندان نیز رسیدگی می شود؛ برای اولین بار میزان تقدیر و تشکر از کلانتری های پایتخت نسبت به شکایت های آن، رشد قابل توجهی داشته که به منظور اطلاع از وضعیت کلانتری ها ، هر روز این موضوع رصد می شود.

ساجدی نیا در خاتمه با بیان اینکه سرهنگ "غلامعلی کریمی" طی حکمی از سوی فرمانده نیروی انتظامی به سمت جانشین رییس پلیس تهران منصوب شدند، وی را فردی مومن، متعهد، ارزشی، دوستدار پرسنل پلیس، آگاه و آشنا به ماموریت های متنوع و متعدد ناجا معرفی کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠۶-١٣٩٣, ١۴:١١

   

پر مبحث ترین ها