سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عبور و مرور ایرانیان خارج از کشور تسهیل می‌شود

تصویب نهایی این طرح به نفع ایرانیانی است که به دلایل مختلف هنوز موفق به اخذ گذرنامه برای عبور و مرور به کشور نشده‌اند.
رئیس فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور، از تدوین و بررسی طرح تسهیل عبور و مرور ایرانیان خارج از کشور خبر داد و گفت: پس از تدوین طرح در فراکسیون، برای بررسی نهایی تقدیم هیات رئیسه مجلس خواهد شد تا در دستور کار صحن قرار گیرد.

عباس رجائی در گفت وگو با خانه ملت٬ از تدوین و بررسی طرح تسهیل عبور و مرور ایرانیان خارج از کشور در فراکسیون متبوعش خبر داد و گفت: تصویب نهایی این طرح به نفع ایرانیانی است که به دلایل مختلف هنوز موفق به اخذ گذرنامه برای عبور و مرور به کشور نشده‌اند.
نماینده مردم اراک٬ کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: تلاش فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور برای تدوین طرحی در جهت اصلاح برخی قوانین مرتبط با رفت و آمد ایرانیان خارج از کشور به داخل به بهبود وضعیت سرمایه‌گذاری در ایران نیز منجر خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه در طرح مذکور راهکارهای مناسبی در خصوص نحوه برخورد با کسانی که به نوعی در ورود شان به کشور دارای مشکل هستند دیده شده است٬ تصریح کرد: پیش نویس طرح تسهیل عبور و مرور ایرانیان خارج از کشور در فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور تهیه و پس از اخذ نظرات دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در این رابطه جمع‌بندی نهایی انجام خواهد گرفت.

وی همچنین با یادآوری جلسه بعدی فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور، گفت: بررسی نهایی طرح تسهیل عبور و مرور ایرانیان خارج از کشور برای ارجاع به صحن نخستین دستور کار این فراکسیون در جلسه بعدی است.
رئیس فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور، یادآور شد: با تصویب طرح مذکور در مجلس تدابیر لازم برای کسانی که تابعیت مضاعف دارند و طبق قانون ممکن است مشکلاتی در رابطه با اموال منقول٬ غیر منقول و یا رفت و آمد خود به کشور داشته باشند پیش بینی می‌شود که اگر جنایت و جرمی مرتکب نشده باشند با روش‌هایی٬ تسهیلاتی برای سهولت عبور و مرور آن‌ها فراهم شود./
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۶-١٣٩٣, ١٣:۵۵

   

پر مبحث ترین ها