سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اقدام عجیب دانشگاه آزاد در افزایش شهریه

ما واقعا افزایش 15 درصدی شهریه متغییر را که به تصویب هیئت رییسه رسید را تایید میکنیم ولی شهریه ثابت که از لحاظ قانون دانشگاه آزاد مصوب مجلس شورای اسلامی هیچ کس حق افزایش آن را ندارد کاملا کار بدون توجیحی است.
افزایش شهریه دانشگاه آزاد با واکنش چند تن از مخاطبان «انتخاب» مواجه شده است.

یکی از بینندگان «انتخاب» نوشته است: افزایش شهریه در دانشگاههای غیر دولتی وآزاد در ابتدای سال تحصیلی چیز عجیبی نیست همه ساله دانشگاههای غیر دولتی در شروع سال تحصیلی اقدام به درصدی افزایش شهریه میکنند وپس از ابلاغ به واحدهای دانشگاهی آن را اجرایی می کنند.

البته افزایش شهریه متغیر برای دانشجویان سال دوم به بعد طبیعی به نظر میرسد اما افزایش شهریه ثابت برای دانشجویان ترم های دوم به بعد عجیب به نظر میرسد .

امسال نیز طبق معمول شهریور ماه برای انتخاب واحد ترم سوم مقطع دکتری دانشگاه آزاد واحد شهرضا به سامانه آموزش مراجعه کردم با کمال تعجب مشاهده کردم شهریه ثابت از 2میلیون و650هزارتومان به 3میلیون تومان افزایش پیدا کرده است . برای اطمینان از این افزایش با مدیر حسابداری دانشگاه تماس گرفتم که ایشان نیز ضمن تایید افزایش شهریه ثابت اظهار داشتند ما هم از این ابلاغیه در تعجبیم اما بخشنامه به صراحت افزایش شهریه ثابت راتایید میکند.

همه کسانی که در دانشگاههای غیر دولتی وآزاد تحصیل کرده اند می دانند که فقط شهریه متغییر ورودی ها در سالهای بعد افزایش پیدا می کند و شهریه ثابت تا پایان دوره ثابت می ماند. متاسفانه افزایش شهریه ثابت ومتغییر برای ورودی های سالهای قبل مایه نگرانی دانشجویان وخانواده های آنها شده است .از نادهای نظارتی خواهشمندیم پیگیری فرمایند

دیگری نوشته است «دانشگاه ازاد برای تمام دانشجویان خود که در این دانشگاه در حال تحصیل هستند،15 درصد به شهریه ثابت و متغیر اضافه کرد.هم برای ورودی های جدید و هم ورودی های جدید مگر می شود که شب بخابند و صبح بلند شوند و بگویند که 15 درصد شهریه ها بالا رفت؟؟؟؟؟؟

یکی از دانشجویان دانشگاه ازاد واحد ساری»

یکی دیگر از مخاطبان «انتخاب» نیز با ارسال متنی آورده است:

با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ،امیدها برای رفع بی عدالتی ها زنده شد لیکن پس از گذشت مدتی نه چندان زیاد مشاهده شد علی رغم امیدها ... و گماردن برخی مسولان بدنام و شناسنامه دار در حوزه فساد مالی و با سوابق مشعشع (مثل یکی از متهمین فساد سه هزار میلیاردی که اینک مقام خوبی در دولت دارند) مردم کاملا مایوس و سرخورده شدند.

یکی از ارگان های بسیار مهمی که پس از روی کار آمدن دولت دچار تغییر در راس خود شد دانشگاه آزاد اسلامی و تدبیر رییس هیئت موسس محترم ، رئیس جدید منصوب شد و در رسانه ها و جراید فریاد بر آوردن که برخلاف چند سال این دانشگاه(بخوانید بنگاه)، مشکلات را اصلاح خواهیم کرد و چنان و چنان...

نمونه بارز این بی تدبیری افزایش بی سابقه شهریه های این دانشگاه است.دانشگاهی که به ادعای مسولان آن حدود چند میلیون دانشجو دارد.دقیقا پس از روی کار آمدن مدیریت جدید یکی از معاونین دانشگاه که از وضع افزایش شهریه ها در چند سال گذشته بسیار ناراحت بود اعلام کرد در مدیریت جدید افزایش شهریه خواهیم داشت چراکه در مدیریت سابق دولتی که خود ما به عنوان تشکل ها مخالف آن بودیم تنها3%افزایش شهریه داشت لیکن این افزایش به مزاج دوستان خوش نیامده و از نظر آنها باید پول مسائل دیگر از طریق افزایش شهریه بر همان مردم بدبختی که اکثر آنها زیر خط فقر و کارمند دولت هستند تامین شود.

اما شگفتی ما آنجا زیاد میشود که ما دانشجویان پزشکی علاوه بر افزایش شهریه متغییر ،شهریه ثابت هم افزایش پیدا کرده است.چیزی که هیچ جای دنیا سابقه ندارد و خنده دار است شهریه ای که با نام ثابت است را افزایش دهند!!!!!

ما واقعا افزایش 15 درصدی شهریه متغییر را که به تصویب هیئت رییسه رسید را تایید میکنیم ولی شهریه ثابت که از لحاظ قانون دانشگاه آزاد مصوب مجلس شورای اسلامی هیچ کس حق افزایش آن را ندارد کاملا کار بدون توجیحی است.

پس بی قانونی هم به کارنامه دوستان جدید مسئول اضافه می شود.

به هر صورت این افزایشات طی اعلامیه ای به ما دانشجویان دکتری پزشکی عمومی دانشگاه آزاد نجف آباد به صورت کاملا زیرکانه پس از انتخاب واحد ابلاغ شده که برابر آن حدود1میلیون تومان نسبت به ترم قبل افزایش داشته که بیشترین آن مربوط به افزایش غیرقانونی شهریه ثابت بوده است.

این افزایش 1میلیونی در صورتی ابلاغ شده که در میدیریت سابق افزایشی حدود 12هزارتومانی!!!!داشتیم آن هم فقط شهریه متغییر. درد آنجا بیشتر میشود که با دریافت این مبالغ سنگین وقتی از این مسئولان تقاضای یک جسد آموزشی میشود از فقر مالی دانشگاه می نالند..

.واقعا مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی چه در سازمان مرکزی چه در واحدهای دیگر با چه رویکردی دست به این اقدام کاملا غیرقانونی و غیر اخلاقی زده اند... بر ماست که بر ماست...
telegram 19dey.com
دانشجو    26 شهریور 1393 11:04
به پایگاه اطلاعرسانی مقام معظم رهبری مراجعه و مشکل را مطرح کنید در قسمت نامه ها . اینها حرف کس دیگه ای رو گوش نمیدن تا اینکه عمل کنند
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۶-١٣٩٣, ١٠:١٢

   

پر مبحث ترین ها