سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تکذیب جمع‌آوری کمک برای داعش در کشور

داعش یک جریان وحشی و تروریست است و نیروهای امنیتی ما در کشور کاملا کوشا هستند. بعضی خانواده‌ها اخباری به ما درباره جذب فرزندان خود به داعش داده‌اند اما جای نگرانی نیست زیرا ما در آمادگی کامل به سر می‌بریم.
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی در چارچوب قانون در رابطه با حجاب وظایف خود را انجام می‌دهد، گفت: اما مسئولیت در این حوزه با دولت است و ناجا بدون هماهنگی با دولت و قوه قضاییه اقدامی در این رابطه انجام نمی‌دهد.

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه نشست معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور با اشاره به اینکه ما در اولویت اقدام فرهنگی و انتظامی تردیدی نداریم، خاطرنشان کرد: کار شایسته‌ای است که حل مشکل حجاب و عفاف به نخبگان و علما سپرده شود زیرا آنها وظیفه فرهنگی دارند.

ناجا باید ایستگاه آخر برخورد با بدحجابی باشد

وی همچنین افزود: اقدامات انتظامی نافی اقدامات فرهنگی نیست زیرا کار فرهنگی زود بازده نبوده و اگر کسی تخلف کرد باید برابر قانون با وی برخورد شود اما اولویت ما نباید برخورد انتظامی باشد.
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه من تعارضی در سخنان رییس‌جمهور با اقدامات نیروی انتظامی ندیده‌ام، افزود: نیروی انتظامی باید ایستگاه آخر برخورد با بدحجابی باشد اما به دلیل عدم تحرک سایر دستگاه‌ها وظایف این نیرو بیشتر شده است. امیدوارم با همکاری رییس‌جمهور مسئولیت ناجا در این رابطه کم شود. به هر حال ما از هر اقدامی در رابطه با امر به معروف حمایت می‌کنیم.

داعش در کشور عقبه اجتماعی ندارد


به گزارش ایسنا،احمدی‌مقدم در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با تحرکات داعش در اطراف مرزهای کشورمان نیز گفت: عملیات‌های اخیر ارتش عراق این نوید را می‌دهد که گروه داعش از مرزهای کشور دور شود. ما تاکنون در هیچ نقطه‌ای از مرزهای کشور با داعش روبرو نیستیم و آنها در مرزهای کشور حضور ندارند.

گزارش برخی خانواده‌ها از جذب فرزندانشان به داعش

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به اینکه ما شاهد جمع‌آوری پول برای داعش در شهرهای مرزی نبوده‌ایم، گفت: داعش در کشور ما عقبه اجتماعی نداشته و با استقبال مردمی روبرو نشده است. ما در مناطق کردنشین کشورمان شاهدیم که پس از حمله داعش به کردهای عراق، آنها در جمع‌آوری کمک‌ها برای کردهای عراق بسیار فعال شدند. البته ممکن است تعداد انگشت شماری فریب داعش را خورده باشند ولی آنها چالشی برای امنیت کشور محسوب نمی‌شوند زیرا موج مخالفت با داعش در کشور ما بسیار گسترده است.
وی در ادامه افزود: داعش یک جریان وحشی و تروریست است و نیروهای امنیتی ما در کشور کاملا کوشا هستند. بعضی خانواده‌ها اخباری به ما درباره جذب فرزندان خود به داعش داده‌اند اما جای نگرانی نیست زیرا ما در آمادگی کامل به سر می‌بریم.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین با اشاره به اینکه اهل تسنن هیچ قرابتی با تفکیری‌ها ندارند، افزود: همه علمای شیعه و سنی از این گروه اعلام برائت کردند اما این علما باید در معرفی چهره واقعی تکفیری‌ها تلاش بیشتری کنند زیرا این گروه چهره اسلام را تخریب کرده و رسانه‌های غربی نیز اسلام را معادل این گروه‌های تروریستی معرفی کرده‌اند.
احمدی‌مقدم در پایان درباره برگزاری نشست معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور نیز گفت: معاونان سیاسی و امنیتی در استانداری‌ها به عنوان دبیران شورای تامین استان‌ها محسوب می‌شوند و آنها بیشترین همکاری را با نیروی انتظامی داشته‌اند. این جلسه در جهت ایجاد هماهنگی ناجا با استانداری‌ها و بیان توانمندی‌های نیروی انتظامی برای تامین امنیت کشور است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠۶-١٣٩٣, ١٣:٢٣

   

پر مبحث ترین ها