سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شناسایی عاملان اغتشاش در زندان قزل‌حصار

در خصوص حادثه اخیر، افرادی که اقدام به اغتشاش، تصویربرداری و انتشار تصاویر کرده بودند شناسایی شدند و پرونده‌ آن‌ها برای رسیدگی به مرجع قضایی ارجاع شده است.
رئیس سازمان زندان‌ها از شناسایی عاملان اغتشاش در زندان قزل‌حصار خبر داد.

اصغر جهانگیر در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر گفت: ما همواره تلاش کرده‌ایم تا محیط مناسبی را برای زندانیان فراهم کنیم، اما متأسفانه برخی از زندانیان ظرفیت برخورداری از این امکانات را ندارند.
وی افزود: به دلیل ملاقات با افراد مختلف و دریافت مرخصی‌های روزانه یا ساعتی، دسترسی زندانیان افزایش پیدا می‌کند و گاهی اوقات علی‌رغم همه بازرسی‌ها و تأکیداتی که می‌شود شاهد ورود برخی از اقلام ممنوعه به زندان هستیم.

جهانگیر با اشاره به اینکه در بحث جلوگیری از ورود اقلام ممنوعه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم، گفت: در خصوص حادثه اخیر، افرادی که اقدام به اغتشاش، تصویربرداری و انتشار تصاویر کرده بودند شناسایی شدند و پرونده‌ آن‌ها برای رسیدگی به مرجع قضایی ارجاع شده است.
چندی قبل چند نفر از محکومان جرائم سنگین مواد مخدر که اجرای حکم اعدام آنها صادر شده بود برای فرار از اجرای حکم، زندانیان را تحریک به اغتشاش کرده و از این اتفاق فیلم گرفتند.

انتشار این فیلم در شبکه‌های اجتماعی و برخی از رسانه‌های ضدانقلاب، فرصت تازه‌ای را برای هجمه علیه جمهوری اسلامی ایجاد کرد اما چند روز پس از این اتفاق، رئیس سازمان زندان‌ها در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها اعلام کرد که این محکومان با تحریک برخی از زندانیان دیگر و ایجاد سر و صدا و زد و خورد صوری سعی در سوراخ کردن دیوار و فرار داشتند که خوشبختانه با تدابیر به کار گرفته شده نقشه آن‌ها خنثی و فضای زندان خیلی سریع آرام و عادی شد.

وی درباره اخبار رسانه‌های معاند گفت: این گونه دروغ‌پردازی‌ها برای رسانه‌های غیرحرفه‌ای که در انعکاس اخبارشان صداقت ندارند به امری متداول تبدیل شده است.
جهانگیر افزود: چنین اتفاقات و واکنش‌هایی در زمان اجرای حکم امری است که می توان آن را پیش‌بینی کرد و برای همین آموزش‌های لازم به مأموران داده شده که اوضاع را بدون هیچگونه آسیبی مدیریت کنند، در هر صورت این حادثه خللی در اجرای حکم به وجود نیاورد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۶-١٣٩٣, ٠١:٣٨

   

پر مبحث ترین ها