سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

6000 کلاس درس مازندران تخریبی است

به همین منظور تلاش کردیم هیچ روستایی بدون مدرسه نباشد.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه در استان شش هزار کلاس تخریبی و 341 مدرسه با قدمت بیش از 40 سال داریم که باید با کمک خیرین و مشارکت مردم بازسازی شود، گفت: تاکنون 500 مدرسه در طر ح هجرت مدرسه نوسازی و مرمت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسفندیار نظری شامگاه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مازندران با بیان اینکه برای اجرای پروژه مهر ستاد استانی، شهرستانی و مدرسه ای با 5 کمیته از خرداد ماه سال جاری تشکیل شد و اظهارداشت: در سال جاری یک اقدام جدید در 32 شهرستان استان برای کاهش صف و ستاد از تیر الی 24 شهریور ماه انجام دادیم.

وی بیان کرد: حدود چهار هزار مدرسه با 467 هزار و 700 دانش آموز در استان باید همه امکانات فراهم شود.

نظری با بیان اینکه امروز مانور سراسری در استان بصورت نمادین برای بازگشایی مدارس اجرا شد، اذعان داشت: در سال جاری 26 مدرسه در قالب پروژه مهر با کمک نوسازی و تجهیز مدارس در سال تحصیلی جدید به بهره برداری می رسد که این تعداد تا پایان مهرماه به 33 مدرسه افزایش می یابد.

نظری با بیان اینکه اصلاح و توسعه آموزشی با کمک آموزش و پرورش محقق خواهد شد، گفت: رسالت مهم آموزش و پرورش خلاق، مبتکر و نوآوری است.

وی با بیان اینکه هر ساله یک سنت حسنه بعنوان پروژه مهر انجام می شود، گفت: مازندران هر سال با مشارکت مردمی، خیرین، اعضای شورا و خانواده بزرگ آموزش و پرورش این پروژه را برای نونهالان، نوجوانان و جوانان برای تغییر فصل جدید تحصیلی انجام می دهد.

همچنین معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه مدرسه هویت هر روستاست، اظهارداشت: به همین منظور تلاش کردیم هیچ روستایی بدون مدرسه نباشد.

سید عیسی میر شفیعی اذعان داشت: محتوی آموزشی پیش دبستانی ها باید هماهنگ با آموزش و پرورش باشد.

وی با بیان اینکه مازندران در توزیع مجلات رشد در کشور رتبه دوم را کسب کرده است، افزود: مجلات رشد در تمام مدارس استان ها و بین دانش آموزان به جزء مدارس روستایی توزیع می شود.

میر شفیعی با اشاره به اینکه با توزیع رایگان مجلات رشد در روستاها می توان به توسعه مطالعه کمک کند، تصریح کرد: باید توسعه مطالعه استان رشد کند و باید برای این منظور شاخص مطالعه اعتباری پیش بینی شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠۶-١٣٩٣, ٢٣:٣٩

   

پر مبحث ترین ها