سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افشاگری میرزاده بابت تحصیل افراد خاص

بروز شده : ۵-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:١۴    نسخه چاپی    
متاسفانه برخی مغایر با فرآیند سنجش دانشگاه وارد دانشگاه آزاد شده‌اند و به دلیل اینکه در بخش احراز هویت ثبت نشده‌اند تا زمانی که اسناد و مدارک خود را ارائه نکنند حق تحصیل در آن دوره را ندارند.
نشست رئیس دانشگاه آزاد در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره پرونده برخی دانشجویان که در دوره گذشته بدون آزمون و خارج از روال قانونی وارد دوره‌های تحصیلات تکمیلی شده‌اند، گفت: قصد کنکاش در گذشته را نداریم اما در عمل گاهی به مشکلاتی بر می‌خوریم که باید به گذشته برگردیم. در بررسی پرونده برخی دانشجویان یا سوابق تحصیلی آنها متاسفانه مشخص شد که تعداد زیادی از افراد که در کلاس‌های ارشد و دکترا نشسته‌اند دارای سوابق شرکت در آزمون نیستند.

به گزارش ایسنا در ادامه دکتر علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در این باره گفت در بحث سنجش و پذیرش اصولی وجود دارد که باید افراد از طریق مسیر شفاف و طی فراخوان‌های عمومی و با شانس برابر در فرایندی عادلانه انتخاب شوند. اگر کسی بر این اساس وارد دانشگاه شده باشد سند پذیرش برای او صادر می‌شود اما اگر کسی خارج از این مسیر و به اصطلاح دستوری وارد دانشگاه شده باشد، هویت او در بخش احراز هویت ثبت نمی‌شود.

وی افزود: متاسفانه برخی مغایر با فرآیند سنجش دانشگاه وارد دانشگاه آزاد شده‌اند و به دلیل اینکه در بخش احراز هویت ثبت نشده‌اند تا زمانی که اسناد و مدارک خود را ارائه نکنند حق تحصیل در آن دوره را ندارند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با اشاره به فراخوان پذیرش دانشجوی پژوهش محور از سه شنبه همین هفته گفت: ظرفیت دانشجویان پژوهش محور در همان سقف 12 هزار نفر در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در مجموعه گروه علوم پزشکی نیز جذب دانشجو مطابق با قانون وزارت بهداشت بوده گفت: متاسفانه حدود 40 هزار نفر متقاضی معدل بالای 17 امسال نتوانستند در رشته مورد علاقه خود وارد شوند و این به معنای هدر رفت سرمایه‌های کشور است. پیشنهاد می‌کنیم اجازه دهند مکانیزم‌های کیفی را تقویت کنیم و امتحان جامع دانشجویان دکترا را نیز متمرکز برگزار کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:١۴

   

پر مبحث ترین ها