سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقاد امام جمعه اصفهان به یک حجاب نامرسوم

اگر یک روحانی با یک نکته‌ها و رفتارهایی که افکار عمومی آن را رد می‌کند و از نظر آنها نوعی ارتجاع و یک نوع تنگ‌نظری و کار غیرعادی است جالب نیست.
حجت‌الاسلام والمسلمین رهبر، امام جمعه موقت اصفهان معتقد است که نباید حجاب را به گونه‌ای نشان داد که موجب تحقیر و طنز بشود.

حجت‌الاسلام والمسلمین رهبر امام جمعه موقت اصفهان در گفت‌وگو با خبرآنلاین درباره نمایش خانواده روحانیون در تلویزیون با پوشیه گفت: به نظر من هم اینگونه موارد غیرعادی است. یعنی اگر یک روحانی با یک نکته‌ها و رفتارهایی که افکار عمومی آن را رد می‌کند و از نظر آنها نوعی ارتجاع و یک نوع تنگ‌نظری و کار غیرعادی است جالب نیست. خانواده روحانی هم باید در کنار او یک پوشش و حجاب اسلامی در حد آن مقداری که شرع مقدس الزام کرده است داشته باشد. زیادتر از آن اگر باشد یک مقدار غیرعادی جلوه می‌کند و با افکار عمومی و با فرهنگ عمومی ما در تضاد است و ممکن است موجب زیر سوال بردن و نگاههای طنزآمیز و تحقیرآمیز و برداشت‌های متفاوتی درباره این‌ها بشود. حجاب و پوشش باید عادی باشد؛ چراکه پوشش غیرعادی ممکن است تبعات منفی در جامعه داشته باشد.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس هشتم همچنین درباره تصویری که از روحانیون در فیلم‌ها و سریال‌ها نشان می‌دهند گفت: من معتقدم آوردن روحانی و لباس روحانیت در فیلم و کارهای هنری و امثال اینها کار جالبی نیست. آن گونه که من احساس می‌کنم به نظرم شأن روحانی را پایین می‌آورد. روحانی باید کار کند، هدایت کند، باید در مردم باشد اما اینکه یک فردی بیاید لباس روحانی را بپوشد یا اینکه خود روحانی بخواهد در فیلم و سریال باشد با شئون روحانیت متناسب نیست و من مایل نیستم چنین کاری بشود اما شده است.

تا حالا چند مورد داشته‌ایم و از فیلم «مارمولک» آغاز شد. ما همان زمان هم می‌دیدیم این حرکتها منافی با شأن روحانیت است. اخیرا هم در در چند فیلم دیده‌ایم و آقای عبدی لباس روحانی پوشیده بود. این با شئون روحانیت منافات دارد. البته باید این نکته را بگویم که عملکردی که برای این روحانیون گذاشته‌اند عملکرد بدی نبوده است و نقش منفی نبوده است. اما اصولا روحانی نباید در صف هنرپیشه قرار بگیرد. مردم ممکن است با نگاههای خاص به او توجه کنند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٧-١٣٩٣, ١٢:١٨

   

پر مبحث ترین ها