سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ممنوعیت استخدامی دیگر برای دختران مجرد

معاون امور زنان ریاست جمهوری برنامه ای را در خصوص قانون تسهیل ازدواج جوانان در دستور کار خود قرار داده که هم اکنون در حال بررسی این موضوع هستیم تا موانع اجرای آن مشخص و راهکارهای لازم برای اجرای آن تعیین کنیم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه ممنوعیت استخدام دختران مجرد در هیأت علمی دانشگاه ها هنوز مصوب نشده است، گفت: این موضوع تنها در حد یک پیشنهاد است و تا قانونی شدن فرایند طولانی در پیش دارد.

به گزارش ایرنا، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه ممنوعیت استخدام دختران مجرد در هیأت علمی دانشگاه ها هنوز مصوب نشده است، گفت: این موضوع تنها در حد یک پیشنهاد است و تا قانونی شدن فرایند طولانی در پیش دارد.
شهیندخت مولا وردی در گفت وگو با فارس گفت: معاون امور زنان ریاست جمهوری برنامه ای را در خصوص قانون تسهیل ازدواج جوانان در دستور کار خود قرار داده که هم اکنون در حال بررسی این موضوع هستیم تا موانع اجرای آن مشخص و راهکارهای لازم برای اجرای آن تعیین کنیم.

وی افزود: هم اکنون دختران زیادی در جامعه ما هستند که هنوز ازدواج نکرده اند و از آنان تحت عنوان خودسرپرست یاد می شود.
وی ادامه داد: این موضوع نیازمند شناخت دقیق مسئله است اما در پروژه خانواده سالم سعی کرده ایم نیازها و اقتضائات این گروه را در نظر بگیریم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: در گذشته وقتی صحبت از زنان سرپرست خانوار می شد ذهنمان به سمت زنان مطلقه و بیوه هدایت می‌شد اما هم اکنون دخترانی که ازدواج نکرده اند نیز در این گروه جای گرفته‌اند.
مولاوردی در خصوص ممنوعیت استخدام دختران مجرد در هیئت علمی دانشگاه‌ها گفت: هنوز این قانون در صحن علنی تصویب نشده است و تنها یک پیشنهاد است و تا به قانون تبدیل شود فرایند طولانی در پیش دارد.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان در ارائه اینگونه نظرات به آثار اجتماعی، فرهنگی و سیاسی آن نیز توجه داشته باشند و همه جانبه آن را مورد بررسی قرار دهند و امیدوار هستیم این طرح در مرحله نهایی به واقعیت های جامعه نزدیک شود
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٧-١٣٩٣, ١٢:٣٢

   

پر مبحث ترین ها