سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احمدی‌مقدم: نیروی انتظامی نقطه اتکای مردم است

در دفاع مقدس ، قدرت معنوی و اراده بر تمام ابزار و سلاح های مادی دشمنان غلبه کرد؛ هرچند ابزارهای مادی بی اهمیت نیست اما این ابزار زمانی عامل موفقیت خواهد بود که به دست ماموری بصیر ، باایمان و با اخلاص قرار گیرد.
فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: به مردم اطمنیان می دهم که این نیرو در کنار تمام ارکان حکومت و مجلس شورای اسلامی تلاش کند تا بر کارآمدی نظام افزوده و هر روز به روزتر شود و نقطه اتکایی برای مردم باشد.

به گزارش ایرنا، سردار «اسماعیل احمدی مقدم» روز دوشنبه در صبحگاه عمومی به مناسبت نخستین روز از هفته نیروی انتظامی در ستاد ناجا این مطلب را بیان کرد.

وی افزود: همچنین به مردم اطمینان می دهم تا نیروی انتظامی به بسط آرامش و قانون گرایی در جامعه همت گذاشته و پلیس افتخاری نیز از امروز در کنار نیروی انتظامی به صورت رسمی کار خود را آغاز کند.

نامبرده با اشاره به شعار هفته نیروی انتظامی با عنوان «پلیس، تلاش جهادی، کارآمدی و اقتدار» گفت: تلاش جهادی جوهره حرکت ماست و جهاد شامل تلاش ساده ای نمی شود بلکه اهداف و ابزار مقدسی دارد و باید هر فردی در این تلاش خستگی ناپذیر بوده و برای دستیابی به هدف خداوند را ملاک قرار می دهد.

وی با اشاره به اینکه تلاش جهادی یک شعار برای یک سال نیست بلکه جوهر حرکت ناجا است، گفت: کارآمدی عنصر اصلی در اقتدار ناجا است و این اقتدار به معنای پاسخگویی به نیازهای جامعه و تکیه گاه امن برای مردم بودن است و این کارآمدی در دادن پاسخ های زیبا و ارایه طرح های رنگارنگ خلاصه نمی شود.

وی با مقایسه امنیت موجود در کشورمان و کشورهای پیرامونی گفت: هزینه های امنیتی و نیروهایی که کشورهای همسایه برای تامین امنیت صرف می کنند دوچندان است و حتی از کشورهای خارجی به این منظور بهره می گیرند اما نمی توانند بر اوضاع غلبه کنند براین اساس باید نعمت امنیت را در کشور شکرگزار باشیم چرا که ناجا، سپاه، ارتش و سایر دستگاه های امنیتی و قضایی برای رفاه مردم و امنیت آنها تلاش می کنند.

احمدی مقدم، رمز امنیت در کشور را پشتوانه مردمی عنوان کرد و گفت: امنیت را با هزینه پایینی فراهم کرده ایم تا باری در سبد مردم نباشد. به گونه ای که در نقاط صفر مرزی نقطه ای وجود ندارد که امکان ایجاد امنیت در آنجا نباشد این در حالی است که اگر کشورهای پیرامونی ما امن بودند هیچ گاه شاهد اعمال تروریستی نبودیم.

به گفته وی، بزرگترین گروه های تروریستی، ناامن ترین مناطق و همچنین تولیدکنندگان مواد مخدر در پیرامون کشور ما قرار دارند به همین دلیل دغدغه امروزه، مصرف کنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر و سرقت های خرد است.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: پلیس و نیروهای امنیتی در اوج اقتدار در حمایت از جامعه در برابر تبهکاران قرار دارند و تلاش ها در مرزها سرمایه گذاری بزرگی بوده که منافع بسیاری را به دنبال داشته است.

احمدی مقدم گفت: اگر سرمایه گذاری در حوزه مرز انجام شود و طرح انسداد مرزها در زمان کوتاه یک یا دو ساله انجام پذیرد میزان سوختی که از کشور قاچاق می شود بیش از بودجه سالانه ناجا نخواهد بود به همین ترتیب اگر راه تروریست ها و سوداگران مرگ و مواد مخدر باز بود باید شاهد هزینه های بسیاری می بودیم.

پکشته های تصادفات رانندگی در یک دهه گذشته 11 درصد کاهش یافته است

وی با بیان اینکه در یک دهه شاهد سالانه 11 درصد کشته در تصادفات جاده ای بودیم گفت: این در حالی است که میزان کشته ها از 28 هزار نفر در سال 84 کاهش یافته و امیدواریم تا پایان سال 93 این میزان به 17 هزار نفر برسد در حالی که اگر روند کشته ها ادامه می یافت 60 هزار نفر در سال باید در اثر سوانح جاده ای فوت می کردند.

وی با اشاره به اینکه پلیس از ابزارهای مکمل امنیت و مشارکت مردم و همچنین اقدامات فرهنگی و انجام آموزش ها برای تامین امنیت استفاده خواهد کرد، گفت: شرکت و موسسات خدمات حفاظتی و پلیس افتخاری، به عنوان یک نیروی بسیجی در نیروی انتظامی فعال خواهد بود و بیش از عدد موجود در ناجا ظرفیت برای فعالیت پلیس افتخاری وجود دارد.

احمدی مقدم با اشاره به مبارزه با شیطان بیرون از جمله تروریست ها و جنایتکاران گفت: راه شهادت در نیروی انتظامی فراهم است همانگونه که سالانه دهها نفر برای ایجاد امنیت جامعه به قربانگاه می روند.

وی با اشاره به اجرای برنامه رشد و تعالی معنوی در نیروی انتظامی و ارزیابی کارکنان با این شاخص ها ، گفت: در دفاع مقدس ، قدرت معنوی و اراده بر تمام ابزار و سلاح های مادی دشمنان غلبه کرد؛ هرچند ابزارهای مادی بی اهمیت نیست اما این ابزار زمانی عامل موفقیت خواهد بود که به دست ماموری بصیر ، باایمان و با اخلاص قرار گیرد.

احمدی مقدم اضافه کرد: ابزار قدرت ما سلاح پلیسی نیست حتی تعداد پلیس و تاسیسات نیز در این زمینه اثرگذار نیست چراکه ابزار قدرت ما، قدرت معنوی است.

وی با اشاره به فعالیت پلیس افتخاری گفت: بسیجی نماد مشارکت همه جامعه در دفاع مقدس بود؛ پلیس افتخاری نیز چنین مفهومی دارد در این راستا می توان گفت رمز بقای جمهوری اسلامی پیوستگی مردم با حکومت است و مردمی بودن نظام بر پایه تعلیمات الهی ، دینی و اسلامی استوار است.

به گفته وی، مکتب امام امروز در همه جهان دلدادگان بی شماری دارد و افرادی که از سلطه و استکبار به ستوه آمده اند به مکتب امام گرایش یافته اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٧-١٣٩٣, ٠٩:۵۶

   

پر مبحث ترین ها