سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور تا عید غدیر

آزادراه‌ ‌کرج - تهران و تهران - کرج، آزادراه‌ قزوین-کرج و کرج-قزوین، مسیر تهران-جاجرود، محور کرج-ماهدشت، محور جاجرود-تهران و محور ماهدشت - کرج، در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته‌اند.
‌تردد خودرو از ساعت ۱۳ روز دوشنبه ۲۱ مهر تا ساعت ۱ بامداد روز سه‌شنبه ۲۲ مهر از کرج به مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ روز دوشنبه تا یک بامداد سه‌شنبه ‌از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن‌آباد به سمت کرج، یک طرفه است.

براساس اطلاعات دریافتی از دوربین‌های نظارتی‌‌، تصاویر دریافتی از گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور و سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌،‌ در حال حاضر به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در پایین، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آن‌ها به ‌روال عادی در جریان است.

در شبانه‌روز گذشته‌‌ کل تردد ثبت‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۹۴۵ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری‌ نسبت به روز قبل ۲.۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۹ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۵ الی ۶ صبح صورت پذیرفته که هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب ‌کنند.

پرترددترین محور‌های مواصلاتی کشور در ۲۴ ساعت گذشته
آزادراه‌ ‌کرج - تهران و تهران - کرج، آزادراه‌ قزوین-کرج و کرج-قزوین، مسیر تهران-جاجرود، محور کرج-ماهدشت، محور جاجرود-تهران و محور ماهدشت - کرج، در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته‌اند.

محدودیت‌های ترافیکی پایان هفته و عید سعید غدیر‌
تردد موتورسیکلت تا ساعت یک بامداد شنبه ۱۹ مهر ماه‌ ۹۳ از محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه و تهران _ سمنان _ مشهد و بالعکس ممنوع است.

تردد همه خودروها از ساعت ۱۴ روز جمعه ۱۸ مهر تا ساعت ۱ بامداد روز شنبه ۱۹ مهر‌ از کرج به مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ روز جمعه ۱۸ مهر ماه تا ساعت ۱ بامداد روز شنبه ۱۹ مهر‌ از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن‌آباد (محدوده دزدبن) به سمت کرج، یک طرفه است.

‌تردد همه خودروها از ساعت ۱۳ روز دوشنبه ۲۱ مهر ماه تا ساعت ۱ بامداد روز سه‌شنبه ۲۲ مهر از کرج به مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۲۱ مهر ماه تا ساعت ۱ بامداد روز سه شنبه ۲۲ مهر ‌از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن‌آباد (محدوده دزدبن) به سمت کرج، یک طرفه است.

در محور کندوان‌ تردد ‌همه کامیون‌ها، کامیونت‌ها و تریلرها‌ کماکان ممنوع است.

‌تردد ‌همه تریلرها از محور هراز کماکان ممنوع بوده و تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای‌ پنج شنبه، ‌جمعه و دوشنبه (عید غدیر)‌ از محور هراز ممنوع است.

در محور فیروزکوه‌ تردد همه تریلرها از ساعت ۶ تا ۲۴ روز جمعه ۱۸ مهر و دوشنبه‌ ۲۱ مهر‌ماه از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع است.

محور نراق - کاشان‌ تردد همه تریلرها و کامیون‌ها به‌استثنای حاملین مواد سوختی یا فاسدشدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ روز جمعه ۱۸ مهر‌ از نراق به کاشان و بالعکس ممنوع است، رانندگان اینگونه وسایل می‌توانند از محور کاشان به دلیجان و بالعکس از سه راهی سوک چم به برزک ونهایتاً سه راهی موته گلپایگان به عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای
‌محور هراز تونل جدید گردنه امام زاده هاشم‌، واقع در استان‌های تهران و مازندران‌ از ۱۷ مهر لغایت ۱۷ دی‌ به دلیل ادامه اجرای عملیات آب‌بندی‌، نصب جت فن و ایمن سازی تونل‌، مسدود و تردد به صورت رفت و برگشت خارج از تونل (از گردنه امام زاده هاشم‌) انجام می‌شود.

‌محور خرم آباد ـ نورآباد ـ هرسین باند شمالی (خروجی شهر فیروزآباد)‌ واقع در استان لرستان‌ مورخ ۲۲ مهر‌ از ساعت ۱۰ الی ۱۴ به دلیل اجرای عملیات راهسازی و ریزش برداری‌ مسدود و به دلیل زمان کوتاه عملیات محور فاقد مسیر جایگزین است.

محور بروجن - لردگان‌ واقع در استان چهارمحال و بختیاری‌ مورخ ۱۵ مهر‌ از ساعت ۱۲ الی ۱۳ ‌به دلیل اجرای عملیات انفجار ‌مسدود و به دلیل زمان کوتاه عملیات محور فاقد مسیر جایگزین است.

محور هراز، واقع در استان مازندران‌ از ۲۵ مهر لغایت ۱۰ آبان‌، از ساعت ۲۲ الی ۴ بامداد به غیر از روز‌های چهارشنبه‌، پنج شنبه ‌و جمعه و ایام تعطیلات رسمی‌، به دلیل اجرای عملیات نصب سیستم‌های روشنایی تونل شماره چهار، مسدود و تردد از سایر محورهای منتهی به شمالی انجام می‌شود.

محور ایلام ـ صالح‌آباد، واقع در استان ایلام‌ ۲۰ مهرماه ‌از ساعت ۱۲ الی ۱۵ ‌به دلیل اجرای عملیات انفجار و تخلیه مصالح حاصل از انفجار در حدفاصل کیلومتر ۱ تا ۲ ‌مسدود و جاده قدیم ایلام - صالح آباد به عنوان مسیر جایگزین معرفی‌ می‌شود.

محور کمربندی جنوبی الیگودرز واقع در استان لرستان‌ تا ۲۵ اسفند‌ ۲۴ ساعته به دلیل اجرای عملیات راه‌سازی و احداث تقاطع غیر همسطح مسدود و کمربندی شمالی به عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شو‌د.

ممنوعیت تردد به‌ تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه
در محور کرمان ـ راین ـ حسین‌آباد ـ جیرفت (ساردوئیه ـ جیرفت) واقع در استان کرمان به‌ دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه‌های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده‌های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت ، معرفی می‌شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

محور قم ـ گرمسار و بالعکس واقع در استان‌های تهران‏، سمنان و قم، به دلیل تمدید اجرای عملیات راهسازی، تا اطلاع بعدی مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم ـ تهران، برای نقلیه سنگین محور قدیم قم ـ تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام‌رضا(ع) به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.
منبع: خبرگزاری فارس
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٧-١٣٩٣, ١٢:۵٩

   

پر مبحث ترین ها