سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فریب جوایز کیسه‌های برنج را نخورید

چنانچه با موارد وجود مغایرت در محصولات سایر استان‌ها نیز برخورد شود، محصول جمع آوری و جهت رسیدگی، مراتب به اداره کل استاندارد استان محل تولید اطلاع رسانی می‌شود.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کرمانشاه توصیه کرد: شهروندان قبل از خرید برنج از طبیعی بودن و محصول مزرعه بودن برنج اطمینان حاصل کرده و به هیچ وجه تحت تاثیر تبلیغات رسانه‌ای فریب جوایز وعده داده شده را نخورند.

محمودرضا نیازی به مناسبت روز جهانی استاندارد در گفت‌وگو با ایسنا تأکید کرد: سازمان ملی استاندارد با قاطعیت تلاش می‌کند تا نقش موثر و جدی خود را در حفظ حقوق شهروندان، همچنین حفظ منابع مالی از طریق تدوین استانداردهای ملی و نظارت بر حسن اجرای آن دسته از استانداردها که به موجب قانون اجباری اعلام می‌شود را اعمال نماید.

نیازی در ادامه با رد هرگونه استفاده از روغن گیاهی "پالم"‌(یکی از انواع روغن‌های گیاهی است) در محصولات لبنی استان، اظهار کرد: در رابطه با عدم استفاده از روغن گیاهی پالم در فرآورده‌های لبنی استان که یک نوع کم فروشی و تقلب محسوب می‌شود، 100 نمونه از سطح بازار، واحدهای تولیدی و مبادی مرزی و گمرکات به آزمایشگاه ارسال شده و موضوع با سرعت و حساسیت بالا پیگیری و با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با قاطعیت می توان گفت که هیچگونه چربی گیاهی در فرآورده‌های لبنی دارای پروانه استاندارد که در استان کرمانشاه تولید می‌شود، وجود ندارد.

مدیر‌کل استاندارد استان کرمانشاه تصریح کرد: چنانچه با موارد وجود مغایرت در محصولات سایر استان‌ها نیز برخورد شود، محصول جمع آوری و جهت رسیدگی، مراتب به اداره کل استاندارد استان محل تولید اطلاع رسانی می‌شود.

نیازی همچنین در خصوص وجود برنج مصنوعی در استان اظهار کرد: تولید و بسته بندی محصول برنج مشمول استاندارد اجباری نیست و فقط در زمینه واردات این محصول بر محموله‌های وارداتی نظارت می‌شود و نمونه‌های وارداتی به آزمایشگاه‌های مورد تایید سازمان ملی استاندارد جهت تایید و انطباق با استاندارد ملی ارسال و در صورت عدم مغایرت مجوز واردات صادر می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به این شرایط نمی‌توان با قاطعیت در خصوص عدم توزیع برنج مصنوعی در استان اظهار نظر کرد.

مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه توصیه کرد: شهروندان قبل از خرید برنج از طبیعی بودن و محصول مزرعه بودن برنج اطمینان حاصل کرده و به هیچ وجه تحت تاثیر تبلیغات رسانه‌ای، فریب جوایز وعده داده شده را نخورند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٧-١٣٩٣, ١٣:٣۴

   

پر مبحث ترین ها