سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

راه اندازی آزمون جاده ای برای خودروهای تولید داخل

درآزمون جاده ای ، خودروها در شرایط مختلف آب و هوایی از جمله رطوبت ، باران ، گل و لای و شرایط جاده ای سنگی مورد آزمایش قرار می گیرند .
رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: امسال راه اندازی آزمون جاده ای برای خودروهای تولید داخل کشور برنامه های اولویت دار این سازمان است.

'نیره پیروزبخت' چهارشنبه شب در آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد در بندرعباس اظهارداشت : درآزمون جاده ای ، خودروها در شرایط مختلف آب و هوایی از جمله رطوبت ، باران ، گل و لای و شرایط جاده ای سنگی مورد آزمایش قرار می گیرند .
وی با بیان اینکه درحال حاضر آزمون جاده ای در جمهوری اسلامی ایران اجرا نمی شود و فقط خودروهای تولید داخل پس از قبولی در شاخصهای 52 گانه استاندارد ، تأیید می شوند ادامه داد: در این طرح خودروها پس از قبولی در آزمون جاده ای تأیید می شوند و به دست مصرف کننده می رسند.

وی با اشاره به اینکه در بیشتر کشورهای دنیا آزمون جاده ای اجرا می شود اما در ایران که تولید کننده خودرو است طرح هنوز اجرایی نشده است افزود:هم اکنون اجزای خودرو به صورت جداگانه از جمله لنت ، برف پاکن ، موتور و شیشه مورد آزمایش قرار می گیرد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران اظهارداشت:اکنون همه خودروهایی که دارای پلاک هستند از نظر این سازمان دارای استانداردهای لازم هستند.

پیروزبخت تصریح کرد: تحول در نظام استاندارد سازی و پیاده کردن نظام استاندارد یکپارچه در کشور از دیگر برنامه های این سازمان در سال 93 است و یکپارچه سازی نظام استاندارد و از بین بردن موازی کاری تأثیر بسیار مهمی در توسعه تجارت و درآمد کشور دارد.
استاندار هرمزگان هم دراین مراسم اظهارداشت : اعتبار استانی خوبی به اداره کل استاندارد هرمزگان تخصیص یافته است که 50 درصد بیشتر از پارسال است .

جاسم جادری افزود : استاندارد سازی یکی از لوازم ضروری و حیاتی برای پیشرفت و توسعه هر کشور است که باید به آن توجه بیشتری شود وافزایش پوشش استاندارد در محصولات داخلی سبب می شود تا این محصولات در بازارهای خارجی نیز رقابت کنند.
عیسی باقر زاده مدیرکل استاندارد هرمزگان نیز در این مراسم گفت: تنها در میناب و بندرلنگه نمایندگی استاندارد فعال است و دیگر شهرستانهای استان به دلیل کمبود نیروی انسانی نمایندگی این اداره کل را ندارند وتلاش می شود تا نمایندگی استاندارد در بندر شهید باهنر بندرعباس نیز راه اندازی شود .

دراین آیین که با حضور صنعتگران نمونه استان برگزار شد ازسه واحد نمونه استانی و سه فعال در تدوین استانداردهای ملی در بخشهای مختلف تقدیر به عمل آمد.
انطباق محصوب با استاندارد ها ، نوآوری در محصول ، افزایش توان تولید ، ارتقای دانش کارکنان از مهمترین شاخصهای انتخاب این واحدهای نمونه است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٢۶

   

پر مبحث ترین ها