سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیشترین شیوع تالاسمی در شمال کشور

راه درمان تالاسمی ماژور پیوند مغز و استخوان است که درمان قطعی به نظر می‌رسد و میزان پس زدن این درمان در بیماران کم است.
رییس مرکز طبی کودکان میزان شیوع تالاسمی ماژور در کشور را کم دانست و گفت: بیشترین میزان شیوع این بیماری در شمال کشور و به علت ازدواج‌های فامیلی و پیوند دو تالاسمی مینور است.

به گزارش ایسنا، منطقه علوم پزشکی نشست خبری بیست و ششمین همایش بین‌المللی کودکان و همچنین دوازدهمین همایش کشوری پرستاری کودکان در مرکز طبی کودکان برگزار شد

دکتر علی ربانی، رییس مرکز طبی کودکان گفت: ‌در بیست و ششمین همایش بین‌المللی کودکان برنامه کشوری واکسیناسیون کودکان که با اضافه شدن چند واکسن جدید همراه است به بحث و تبادل نظر گذاشته می‌شود. همچنین اطلاعاتی از وضعیت تغذیه و بهداشت کشور و نقاط ضعف و قوت آن توسط معاون بهداشتی وزارت بهداشت به اطلاع شرکت‌کنندگان خواهد رسید.

وی همچنین در ادامه گفت: راه درمان تالاسمی ماژور پیوند مغز و استخوان است که درمان قطعی به نظر می‌رسد و میزان پس زدن این درمان در بیماران کم است.

دبیر بیست و ششمین همایش بین‌المللی کودکان از افزایش آمار چاقی در کشور به دلیل سبک زندگی نادرست ابراز نگرانی کرد وافزود: سنین رایج چاقی در کودکان از پنج سال به بالا است و نیز وزن‌گیری کودکان از شیر مادر در مقایسه با شیر خشک بهتر است.

وی از ارائه 350 مقاله به همایش و پذیرفته شدن 250 مورد از آنها خبر داد وگفت: در این همایش منافع حاصل از اجرای برنامه‌های فرهنگی و کنسرت‌های موسیقی به بیماران نیازمند اهدا می‌شود.

در ادامه دکتر نیما رضایی ضمن تشریح برنامه‌های همایش بین‌المللی کودکان خاطر نشان کرد: برای نخستین بار است که پای نوجوانان به این همایش باز شده و با همکاری آموزش و پرورش منطقه شش،‌ 200 نفر از دانش آموزان دختر و 200 نفر از دانش آموزان پسر در اجرای برنامه‌های ویژه نوجوانان که با همکاری روانپزشکان برنامه‌ریزی شده، شرکت می‌کنند.

مدیر مرکز طبی کودکان گفت: در این همایش پنج روزه توجه ویژه به برنامه‌های فرهنگی و هنری شده است که شامل اجرای کنسرت‌های موسیقی توسط هنرمندان به نام کشور و اختصاص درآمد فروش بلیط‌ها به بیماران نیازمند است.

وی همچنین از حراج سه عدد تار موسیقی توسط حسین علیزاده و نیز دو توپ فوتبال به امضای بازیکنان استقلال و پرسپولیس و چند تابلوی هنری دیگر اشاره کرد.

دبیر اجرایی بیست و ششمین همایش بین‌المللی کودکان افزود: در این همایش علاوه بر شرکت بیماران مرکز طبی در برنامه‌ها، والدین آنها نیز می‌توانند با بچه‌ها در برنامه‌ها شرکت داشته باشند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:۴١

   

پر مبحث ترین ها