سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعتياد، طلاق و خشونت، سه آسیب مهم جامعه

نخستین مرکز پیشگیری و کنترل خشم برای نخستین بار و به صورت پایلوت در منطقه 7 شهرداری تهران، طی یکماه آتی راه اندازی می شود و سپس در استان های اصفهان، البرز و مشهد نیز راه اندازي خواهیم کرد.
نخستین مرکز پیشگیری و کنترل خشم برای نخستین بار و به صورت پایلوت در منطقه 7 شهرداری تهران، طی یکماه آتی راه اندازی می شود و سپس در استان های اصفهان، البرز و مشهد نیز راه اندازي خواهیم کرد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در سال هاي اخير مساله خشونت در كشور گسترش يافته است و خشم را در خانواده و جامعه مي توانيم مشاهده كنيم.
به گزارش باشگاه خبرنگاران محمود گلزاری، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در برنامه "ره آورد" گروه سلامت اجتماعی شبکه رادیویی سلامت با بیان این مطلب افزود: با توجه به اينكه در بسياري از كلان شهرهاي دنيا مساله کنترل خشم به شهرداري ها مربوط مي شود و شهرداري زير بار كنترل خشونت رفته اند. ما نيز با معاونت اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران مذاكره كرديم و به توافق رسيديم كه با همكاري هم، مراكز پيشگيري و آموزش و كنترل خشم را راه اندازي كنيم.

وی ادامه داد: در اين زمينه نزدیک به 40 نفر از افراد تحصيلكرده در مقاطع تحصیلی فوق ليسانس روان شناسي و مشاوره انتخاب و آموزش هاي مختلف به آن ها ارائه شده است. عوامل بروز خشم كه محيطي، خانوادگي و ... مي تواند باشد، مورد بررسي قرار خواهد گرفت و سپس اقدام به آموزش هاي عموم مردم و دانش آموزان می نماییم.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: نخستین مرکز پیشگیری و کنترل خشم برای نخستین بار و به صورت پایلوت در منطقه 7 شهرداری تهران، طی یکماه آتی راه اندازی می شود و سپس در استان های اصفهان، البرز و مشهد نیز راه اندازي خواهیم کرد.

گلزاری ادامه داد: همه اعضاي خانواده مي توانند از اين مرکز پیشگیری و کنترل خشم استفاده كنند كه البته آموزش به افراد در معرض خطر پسران و دختران در مقطع سنی نوجوان و جوان، که احتمال خشم در آن ها وجود دارد، مورد توجه بیش تری قرار دارند؛ امیداوریم بتوانيم در مدارس در اجتماع بزرگ دانش آموزان، آموزش و مشاوره ارائه شود. یا ممكن است افراد از كلانتري محل يا مدارس به مرکز پیشگیری و کنترل خشم ارجاع داده شود. روان شناسي باليني و مشاوره هستند كه ارائه خدمت مي دهند، از افرادی استفاده می شود که توانايي شان احراز شده و از كارشناسان علوم ارتباطات و جامعه شناسي نيز در اين مراكز حضور دارند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در پایان با بیان اینکه ويزيت توسط روان پزشكان نيز در صورت نياز مراكز، هزينه و اعتباراتي دارد كه بايد در شهرداري اعتبار آن ديده شود؛ اظهارکرد: آموزش ها رايگان است؛ که هزینه های مشاوره خصوصي را مردم، اداره امور جوانان و شهرداري مي پردارند. ساختمان و افراد متخصص به اندازه كافي نداريم. از اين رو اين طرح بودجه نياز دارد كه اميدواريم آرام آرام توسعه يابد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٧-١٣٩٣, ٠٨:۵٩

   

پر مبحث ترین ها