سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آمار قابل توجه قتل با چاقو در تهران

در پنج ماه نخست امسال ۵۱ مورد فوت ناشی از سلاح سرد به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است که از این تعداد ۴۶ نفر مرد و پنج نفر زن بوده‌اند.
آنا نوشت: مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: در پنج ماه نخست امسال ۵۱ مورد فوت ناشی از سلاح سرد به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است که از این تعداد ۴۶ نفر مرد و پنج نفر زن بوده‌اند.

دکتر بشیر نازپرور افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه در سال 1392 که تعداد فوت ناشی از سلاح سرد 48 مورد بوده است، رشد 6.3 درصدی را نشان می‌دهد.
وی گفت: چاقو، آلت قتاله بیش از یک سوم قتل‌های کشور است. با این وجود چاقو، قمه و ... به راحتی فروخته می‌شود و در اختیار همه قرار دارد و قانونی نیز برای منع خرید و فروش این نوع سلاح‌ها در کشور وجود ندارد.

نازپرور اظهار کرد: برخورد پلیس با حمل‌کنندگان سلاح سرد و همچنین اطلاع‌رسانی رسانه‌ها در خصوص خطرات حمل سلاح سرد می‌تواند از عوامل موثر در کاهش قتل با این نوع سلاح‌ها باشد.
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با اشاره به نقش نزاع‌های خیابانی به عنوان یکی از عوامل وقوع قتل با سلاح سرد افزود: طبق آمار مراجع ذی‌صلاح اکثر قتل‌های به وقوع پیوسته بدون برنامه‌ریزی و قصد قبلی انجام شده است که در دسترس بودن سلاح سرد عامل اصلی وقوع این قتل‌ها بوده و ضارب بدون توجه به عواقب استفاده از چاقو، در جریان درگیری، فرد مقابل را مضروب و منجر به قتل او شده است.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٧-١٣٩٣, ٢٠:٣٩

   

پر مبحث ترین ها