سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عصبانیت رجانیوز از انتشار اخبار اسیدپاشی‌ها

یک خبرگزاری دولتی که با هزینه بیت‌المال اداره می‌شود، طی روزهای گذشته با همکاری رسانه‌های ضدانقلاب آغازگر پروژه‌ای مشکوک علیه حجاب شده است.
سایت رجانیوز در مطلبی، با حمله به «ایسنا» و انتقاد از انتشار اخبار مربوط به اسیدپاشی‌های اخیر در اصفهان و با همسو دانستن این خبرگزاری با رسانه‌های ضدانقلاب، این خبرها را «پروژه رسانه‌ای خائنانه» توصیف کرد و خواستار برخورد قوه قضائیه با رسانه‌هایی شد که این اخبار را منتشر کرده‌اند.

رجانیوز در مطلب خود نوشت: «یک خبرگزاری دولتی که با هزینه بیت‌المال اداره می‌شود، طی روزهای گذشته با همکاری رسانه‌های ضدانقلاب آغازگر پروژه‌ای مشکوک علیه حجاب شده است.

«ایسنا» که در دولت یازدهم به پاتوق نیروهای رسانه‌ای تندروی دوم خرداد تبدیل شده، پنجشنبه هفته گذشته خبری درباره اسیدپاشی به صورت چند زن در اصفهان را منتشر ساخت. در این خبر، به طور ملموسی تلاش شد تا این حرکات وحشیانه به نام نیروهای انقلابی ثبت شود و به مخاطب اینطور القا شود که زنان بدحجاب در اصفهان به طور سازماندهی شده مورد اسیدپاشی متدینین قرار گرفته‌اند! در بخشی از متن خبر این خبرگزاری آمده است: «این حادثه زمانی اتفاق افتاد که از چندی پیش تاکنون در شبکه‌های اجتماعی مطالبی با محتوای اسیدپاشی به زنان بی‌حجاب در اصفهان منتشر می‌شود اما مشخص نیست که آیا حادثه شب گذشته ارتباطی با این مطالب داشته است یا خیر؟»

خبرگزاری مورد اشاره در گزارشی دیگر تحت عنوان گفت‌وگو با نزدیکان قربانیان این حوادث تلخ، نیز تمام تلاش خود برای القای این موضوع به مخاطب را انجام داده است: «پدر این دختر با بیان اینکه آنها که به دخترم تهمت بی‌حجابی می‌زنند باید در آخرت پاسخ دهند، می‌افزاید: ندا هیچ‌گاه نمازش ترک نشده است.»

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: «پیدا کردن یکی از آشنایان سارا در میان افرادی که برای ملاقات پشت در بیمارستان در انتظار هستند، دشوار به نظر می‌رسد. دختر جوانی که به گفته شایعات یکی از قربانی اسیدپاشی در اصفهان به دلیل بدحجابی است!»

پاسکاری خبرگزاری داخلی و رسانه‌های ضدانقلاب برای حمله به حجاب

این در حالی است که بلافاصله بعد از انتشار سلسله گزارش‌های مغرضانه این خبرگزاری داخلی، بسیاری از وب‌سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و فعالان رسانه‌ای ضد انقلاب در فضای مجازی با برجسته کردن ادعای «بد حجاب» بودن قربانیان این حوادث، این مسأله را کار نیروهای انقلابی توصیف کرده! و نتیجه طرح حمایت از آمران معروف در مجلس را اسیدپاشی به زنان بدحجاب اعلام کردند.

این پروژه رسانه‌ای خائنانه میان خبرگزاری مورد اشاره و رسانه‌های خارجی ضدانقلاب در حالی آغاز شده که این زنجیره رسانه‌ای طی هفته‌های گذشته نیز حمله به مجلس برای تصویب طرح حمایت از آمران به معروف را در دست داشت و به نظر می‌رسد در آخرین عملیات رسانه‌ای، تصمیم گرفته شده تا با انتساب این قبیل اقدامات وحشیانه به نیروهای انقلابی، فضای مظلوم‌نمایی و انحراف افکار عمومی از مسایل اصلی کشور کلید زده شود.

نکته دیگری که برنامه‌ریزی شده بودن این پروژه رسانه‌ای و تقسیم کار میان خبرگزاری داخلی و رسانه‌های ضدانقلاب را قطعی می‌کند، توجه در سرعت انتشار تحلیل‌ها، اخبار و کاریکاتورهای مغرضانه و یک طرفه در این زمینه است، به‌گونه‌ای که به فاصله ساعاتی بعد از این مسأله، بلافاصله یکی از کاریکاتوریست‌های ضدانقلاب با انتشار طرحی در این باره، اصل حرف بانیان این پروژه و حمله به حجاب را آشکار ساخت.

همچنین در حالی این ادعاهای نخ‌نما شده از سوی رسانه‌های ضد انقلاب و برخی رسانه‌های داخلی برای متهم کردن نیروهای انقلابی مطرح می‌شود که افکار عمومی نماد این قبیل اقدامات وحشیانه و بدون پشتوانه شرعی و عقلی را بسیاری از اصلاح‌طلبان در دهه 60 می‌داند، امثال اکبر گنجی که در خیابان با دیدن بدحجاب‌ها با پونز و کاتر به آنها حمله‌ور شده و سعی می‌کردند با این قبیل اقدامات، زنان را به سمت حجاب متمایل کنند! و امروز در نتیجه افراط های آن روزهایشان، به تفریط روی آورده و به نفی صریح مبانی اسلام در شبکه‌های ماهواره‌ای مشغول شده‌اند.

از سوی دیگر حمله رسانه‌های ضدانقلاب به نیروهای انقلابی به این بهانه، در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای مؤمن جامعه برای این مدل اقدامات هیچ حجت شرعی و عقلی ندارند و در مقابل با نگاهی به آمارهای منتشر شده در سال‌های گذشته می‌توان به این نتیجه رسید که زنان بدحجاب که عموماً در معرض خطرهای اجتماعی متعددی در جامعه هستند از سوی اراذل و اوباشی مورد تعرض قرار گرفته‌اند که جامعه هدف خود را از میان همین افراد و زنان بدحجاب انتخاب می‌کنند. به بیان دیگر، بر اساس داده‌های اجتماعی فراوان، عمدتاً زنانی که با حجاب کامل در جامعه حاضر نمی‌شوند بیشتر در معرض خطر و هجوم اراذل و اوباش هستند و مشخص نیست با کدام منطق، رسانه‌های مغرض درصدد انتساب این ناامنی‌ها به نیروهای مؤمن جامعه هستند؟

در مجموع به نظر می‌رسد همانطور که آیت‌الله لاریجانی رئیس دستگاه قضا هفته گذشته از دستور ویژه خود به دادستان برای برخورد با رسانه‌هایی خبر داد که به طور غیر طبیعی در صدد دامن زدن به اخبار ملتهب‌کننده به جامعه در زمینه مفاسد اقتصادی هستند، باید دستگاه قضا به این مسأله نیز ورود کرده و مانع ادامه پروژه‌های رسانه‌ای مشکوک برای برهم زدن امنیت روانی جامعه و دامن زدن به ادعاهای بی‌اساس ضدانقلاب علیه نیروهای انقلابی و حجاب در این باره شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٧-١٣٩٣, ٠١:۴٠

   

پر مبحث ترین ها