سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احتمال کاهش اعزام زائران به عمره

بروز شده : ٢-٠٨-١٣٩٣, ٢١:٢٣    نسخه چاپی    
در اواخر عمره سال گذشته شاهد برخوردهای سلیقه‌ای بعضی از ماموران عربستان با زائران ایرانی بوده‌ایم اما از آنجایی که حفظ حرمت و شان زائر در اولویت اول سازمان حج و زیارت است لذا در صورتی که آداب مهمان نوازی از سوی میزبان رعایت نشود قطعا ما هم در عدد اعزام زائران به سرزمین وحی تجدید نظر خواهیم کرد.
رییس سازمان حج و زیارت: در صورتی که آداب مهمان نوازی از سوی میزبان رعایت نشود قطعا ما هم در عدد اعزام زائران به سرزمین وحی تجدید نظر خواهیم کرد.

سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: اگر تمهیدات لازم از سوی کشور عربستان فراهم نشود تعداد زائران اعزامی ایران به سرزمین وحی را کاهش خواهیم داد.
وی در ادامه افزود: در اواخر عمره سال گذشته شاهد برخوردهای سلیقه‌ای بعضی از ماموران عربستان با زائران ایرانی بوده‌ایم اما از آنجایی که حفظ حرمت و شان زائر در اولویت اول سازمان حج و زیارت است لذا در صورتی که آداب مهمان نوازی از سوی میزبان رعایت نشود قطعا ما هم در عدد اعزام زائران به سرزمین وحی تجدید نظر خواهیم کرد.

اوحدی همچنین اظهار داشت: با توجه به اینکه هر گونه افزایش اعزام زائر نیازمند ارائه خدمات مورد نیاز زائر است یاد‌آور شد: اگر تمهیدات لازم برای رفاه و آسایش زائر و رعایت آداب اخلاقی در برخورد حجاج رعایت نشود تعداد زائران اعزام شده کاهش خواهد یافت.

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه سال گذشته 830 هزار زائر به مکه مکرمه اعزام شدند خاطر نشان کرد: از عربستان سعودی خواسته‌ایم که تمهیدات مورد نیاز برای 700هزار زائر را فراهم کنند که این عدد در صورت تامین شرایط مورد نظر قابل افزایش خواهد بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٨-١٣٩٣, ٢١:٢٣

   

پر مبحث ترین ها