سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ثبت نام از زائران کربلای معلی در ایام اربعین بعد از عاشورا

در حال برنامه ریزی برای این گروه از زائران هستیم که این موضوع تا بعد از تاسوعا و عاشورا جمع بندی می‌شود و بتوانیم بعد از این ایام ثبت نام زائرانی که در اربعین می‌خواهند به کربلای معلی مشرف شوند را انجام دهیم.
معاون سازمان حج و زیارت گفت: ثبت نام از زائرانی که تمایل دارند در ایام اربعین حسینی به کربلای معلی مشرف شوند بعد از تاسوعا و عاشورای حسینی آغاز می‌شود.

ناصر خدرنژاد در گفت‌وگو با فارس گفت: جلسه‌ای با سرپرست سفارت عراق در تهران و کنسول دوم داشتیم و در مورد وضعیت صدور ویزاها در اربعین و ایام خاص مسائل مختلف با هم صحبت‌هایی را داشتیم و نظراتمان را اعلام کردیم و در خواست‌ها مطرح شد.
وی ادامه داد: آنها قول دادند همکاری لازم را برای ساماندهی زائران اربعین حسینی با ما داشته باشند و نتایج این برنامه ریزی‌ها برای زائرانی که می‌خواهند در اربعین حسینی به عتبات عالیات مشرف شوند به زودی اعلام می‌شود.

معاون سازمان حج و زیارت افزود: در ایام اربعین حسینی شاید بسیاری از زائران بخواهند از نجف تا کربلا را پیاده روی کنند و به دنبال امکاناتی مانند هتل و غذا نیستند و تشریفات زیادی نمی‌خواهند و تنها می‌خواهند در روز اربعین آنجا حضور داشته باشند و از موکب‌ها استفاده کنند که ممکن است هزینه زیادی برای آنها نداشته باشد.

خدرنژاد افزود: در حال برنامه ریزی برای این گروه از زائران هستیم که این موضوع تا بعد از تاسوعا و عاشورا جمع بندی می‌شود و بتوانیم بعد از این ایام ثبت نام زائرانی که در اربعین می‌خواهند به کربلای معلی مشرف شوند را انجام دهیم و هماهنگی ساماندهی آنها را داشته باشیم و دیگر شاهد ازدحام زائران در مرزها نباشیم و بتوانیم با هماهنگی اقدامات لازم در شهرها امکانات لازم را برای آنها فراهم کنیم تا بتوانند به موقع در مرزها حاضر شوند و بتوانند به زیارت خود در ایام اربعین برسند.

وی ادامه داد: هزینه ‌های مرتبط مانند هزینه ویزا از این گروه از زائران اخذ می‌شود و بسته‌های مختلفی برای این ایام در نظر گرفته شده است که بسته به نوع امکاناتی که زائران تقاضا می‌کنند قیمت‌ها متفاوت است و تقاضای ما از مردم این است که به هیچ وجه به دفاتر غیر مجاز مراجعه نکنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٨-١٣٩٣, ٠٠:۴١

   

پر مبحث ترین ها