سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خوشکوشک: ماجرای ریحانه را افشا می‌کنم!

اگر آن زمان مصاحبه‌ام پخش می‌شد به نظرم بلکه تاثیر بد می‌گذاشت و اگر یک درصد هم امکان داشت که رضایت بدهند، نمی‌دادند، بعدها می‌گفتند اینجانب موافق اعدام هستم. آخر از ساعت قتل این جریان را می‌دانم، تا الان به هیچ‌کس نمی‌گفتم.
اکبر خوشکوشک که از دو سال پیش در فیسبوک به نام خود فعالیت دارد، چند روز پس از قصاص ریحانه جباری در پرونده‌ قتل مرتضی سربندی، با اشاره به مصاحبه‌ای که گویا در این‌باره دارد، نوشت: همه‌ این ماجرا را با تمام زوایا افشا خواهم کرد!

به نقل از «انصاف نیوز»، خوشکوشک در کامنتی درباره‌ عدم رضایت خانواده‌ سربندی و اعدام ریحانه جباری نوشت: «اگر رضایت می‌دادند مردم می‌گفتند که خانواده‌اش قبول کرده است که گناه انجام شده. این خانم دروغ‌گویی کرد. چهار ساعت بعد از به قتل رساندن مرحوم سربندی در کلانتری نیلوفر قبول کرد و یک ساعت بعد قتل به دوست و یا نامزدش موضوع را زنگ می‌زند و همان شب در مقابل دوستان صحنه را تشریح کرد.

بعدا بعضی از وکلا که قصد اقامت خارج داشتند به ایشان گفتند که تا آخر بگو که قصد تجاوز داشته است. کسی که 192 سانتیمتر قد داشت و قهرمان کاراته بود چرا از پشت چاقو خورده؟ مگر سجاده‌ نماز خونین نبود؟ کسی که در سجده بوده و جباری در آن حالت ایشان را به قتل رسانده است ...

در مصاحبه گفته شده است، تا به حال صبر کردم، چون هم قاتل هم مقتول، نیستند. ایشان از دوستان نزدیک من و همکار من بود. ایشان بسیار اهل دین و دیانت بود. چون تا سال 72 در وزارت بود و بعد رفت دکترای خود را گرفت، خواستند آبروی اطلاعاتی‌ها را ببرند که این توطئه کشف شده و عاملان این کار شناسایی شدند و بعد از این ماجرا دستگیر خواهند شد.

اگر آن زمان مصاحبه‌ام پخش می‌شد به نظرم بلکه تاثیر بد می‌گذاشت و اگر یک درصد هم امکان داشت که رضایت بدهند، نمی‌دادند، بعدها می‌گفتند اینجانب موافق اعدام هستم. آخر از ساعت قتل این جریان را می‌دانم، تا الان به هیچ‌کس نمی‌گفتم.»

خوشکوشک جمله‌ای را طوری نوشته که قسمت اول آن به هیچ‌وجه مفهوم نیست: «حالا انکلس به قتل ناگوار تشریح می‌کنند واقعا دردناک است و اما همه‌ این ماجرا را با تمام زوایا افشا خواهم کرد».

وی همچنین درباره‌ اعتراض برخی به حکم قصاص، در کامنتی می‌نویسد: «جناب! حکم قصاص، در تورات و انجیل و قرآن آمده است و در همه‌ دنیا قصاص هست، اما اکثرا تبدیل به از ٣٠ سال تا ١٥سال زندان رای می‌دهند. در کشور آمریکا تا عربستان قصاص هست. کسی هم دوستدار قصاص نیست، فرزند ایشان از جباری خواست که در یک مصاحبه‌ کوتاه در 8:30 شبکه‌ دوم بگوید که مساله تجاوز نبود، بعد خانواده بگذرند، اما آنان که می‌خواستند بهره‌برداری کنند گفته بودند که تو قصاص نمی‌شوی و ایشان باور کرد. من یک سوال از شما دارم، آیا اگر خدای نکرده برای یکی از اعضای خانواده‌ به هر دلیل این اتفاق افتاده بود شما می‌گذشتی که هم پدر خانواده را بکشند هم رضایت بدهند به آنها که توضیح دادم آبروی خانواده رفته؟»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٨-١٣٩٣, ٢١:٣۶

   

پر مبحث ترین ها