سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بخشی از داروهای سرطانی‌ها رایگان می‌شود

به دنبال اقدامات انجام شده از هفته آینده این بسته خدمتی آغاز می‌شود. به این ترتیب بخشی از داروهای بیماران سرطانی و شیمی درمانی رایگان می‌شود. در زمینه مابقی داروهای این بیماران نیز برای بیماران بی‌بضاعت‌ حمایت‌های مددکاری خواهیم داشت تا به این ترتیب در بخش‌های دولتی بستری و سرپایی هزینه دارویی برای این بیماران قابل تحمل باشد.
رییس سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در جهت حمایت مالی بیش از پیش از بیماران خاص، صعب‌العلاج و نیازمند از رایگان شدن بخشی از داروهای بیماران سرطانی و شیمی درمانی از هفته جاری خبر داد.

دکتر رسول دیناروند در گفت‌وگو با ایسنا،با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت حمایت مالی بیش از پیش از بیماران خاص، صعب‌العلاج و نیازمند در جهت اجرای طرح تحول نظام سلامت، گفت: درسته است که بسته خدمتی مربوط به این موضوع هنوز اجرایی نشده اما باید گفت که بیماران خاص و صعب‌العلاج هم اکنون از حمایت‌های لازم برخوردارند.

وی افزود: به طوری که بخش عمده‌ای از داروهای بیماران خاص رایگان است. فرانشیز پرداختی بیماران صعب‌العلاج نیز چه دربخش سرپایی و چه بستری 10 درصد است. بنابراین اکنو ن هم این بیماران حمایت می‌شوند.

دیناروند ادامه داد: اما فراتر از این موضوع دو هدف عمده داریم؛ ابتدا آنکه هزینه پرداختی بیماران صعب‌العلاج برای همه بیماران در هر شرایطی قابل تحمل باشد و از طرف دیگر این هزینه‌ها برای بیماران بی‌بضاعت رایگان شود. این دو هدف عمده را پیگیری می‌کنیم.

وی در این باره افزود: برای گروه اول که بیماران سرطانی هستند و سهم سنگینی هم از هزینه‌هایشان دارند بسته لازم جهت حمایت‌های بیشتر طراحی شده است. تعداد این بیماران زیاد نیست اما داروهایشان گران قیمت است.

دیناروند گفت: به دنبال اقدامات انجام شده از هفته آینده این بسته خدمتی آغاز می‌شود. به این ترتیب بخشی از داروهای بیماران سرطانی و شیمی درمانی رایگان می‌شود. در زمینه مابقی داروهای این بیماران نیز برای بیماران بی‌بضاعت‌ حمایت‌های مددکاری خواهیم داشت تا به این ترتیب در بخش‌های دولتی بستری و سرپایی هزینه دارویی برای این بیماران قابل تحمل باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٨-١٣٩٣, ٢١:١٧

   

پر مبحث ترین ها