سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حبس و جزای نقدی در انتظار استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب و برق

جریمه مالی و حبس مجازاتی است که برای متخلفان درنظر گرفته شده است، به طور حتم این لایحه می‌تواند بسیاری از خلاءهای قانونی موجود سر راه توقف استفاده از انرژی به صورت غیرمجاز را برطرف کند.
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس٬ از تلاش دولت و مجلس برای جلوگیری از استفاده غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز خبر داد و گفت: با تصویب این لایحه حبس و جریمه نقدی در انتظار بهره‌برداران غیرمجاز است.

میرهادی قره‌سید‌رومیانی در گفت وگو با خانه ملت٬ با یادآوری ارسال لایحه نحوه برخورد با استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز از سوی دولت به مجلس٬ گفت: با توجه به افزایش جرایم استفاده از انرژی در کشور در برخی مناطق و اتلاف منابع از این راه، دولت در جهت قطع ید سوءاستفاده کنندگان این لایحه را به مجلس ارسال کرده است.

نماینده مردم تبریز٬ آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی٬ با یادآوری قانون موجود برای برخورد با استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب٬ برق٬ گاز و... گفت:‌ اگر چه در این زمینه قانون وجود دارد اما تا آن اندازه که بتواند جرایم این حوزه را کاهش دهد جامع و کامل نیست؛ دولت با ارسال لایحه به مجلس سعی در به حداقل رساندن میزان استفاده غیر مجاز از انرژی را در کشور دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه با تصویب لایحه مذکور شاهد تشدید برخوردهای قانونی با استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز خواهیم بود٬ تصریح کرد: جریمه مالی و حبس مجازاتی است که برای متخلفان درنظر گرفته شده است، به طور حتم این لایحه می‌تواند بسیاری از خلاءهای قانونی موجود سر راه توقف استفاده از انرژی به صورت غیرمجاز را برطرف کند.

قره‌سیدرومیانی با بیان اینکه بررسی لایحه نحوه برخورد با استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز در هفته جاری در دستور کار کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس قرار دارد٬ افزود: با تصویب این لایحه جلوی هدر رفت منابع و زیان اقتصادی به کشور گرفته خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه استفاده غیرمجاز از آب٬ برق٬ گاز و غیره نوعی دست‌درازی به بیت‌المال است٬ گفت: دولت با ارسال به موقع لایحه مذکور کمک بزرگی به وضعیت اقتصادی کشور کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٨-١٣٩٣, ١٩:۵٣

   

پر مبحث ترین ها