سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لباسی جدید برای پرستاران

قرار است که ابتدا هرگروه به صورت تخصصی در مورد تعرفه‌های گروه خود نظر بدهد تا ظرف این 3 ماه آنرا اصلاح کنیم.
معاون پرستاری وزارت بهداشت از طراحی لباس پرستاران خبر داد و درباره جذب پرستاران شرکتی نیز گفت: در بخشنامه جدید همه شرکت‌ها ملزم به بیمه کردن نیروهای پرستاری شده‌اند.

به گزارش فارس، محمد میرزابیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت در مورد تعرفه‌های خدمات پرستاری، بازنگری در کتاب تعرفه‌های جدید، لباس فرم پرستاران و استفاده و بکارگیری پرستاران دانشجو و بخش خصوصی مطالبی بیان کرد.

وی با اشاره به کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات پزشکی گفت: گرچه در این کتاب خیلی از خدمات مانند فیزیوتراپی، کاردرمانی، مشاوره، مامایی و حتی بخشی از خدمات پرستاری هم آمده است اما این کتاب باید ظرف 3 ماه آینده مورد بازنگری قرار بگیرد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: قرار است که ابتدا هرگروه به صورت تخصصی در مورد تعرفه‌های گروه خود نظر بدهد تا ظرف این 3 ماه آنرا اصلاح کنیم.

وی افزود: همچنین کارگروهی تشکیل شده است تا تعرفه‌های پرستاری نیز اجرا شود و بنابر اعلام معاونت درمان وزارت بهداشت، این تعرفه ها از اول آذر در چند بیمارستان به صورت آزمایشی به اجرا در می‌آید.

میرزابیگی در مورد انتخاب بیمارستان‌هایی که این طرح قرار است در آنها اجرا شود افزود: اکنون کارگروه در حال مطالعه است و چون اجرای آزمایشی معمولاً یکبار انجام می‌شود باید دقیق و قابل اندازه گیری و سنجش باشد. انتخاب بیمارستان باید دقیق و با مشارکت تمام گروه‌ها باشد تا بعداً حرف و حدیثی نباشد و نگویند در این تعرفه‌ها گروهی دیده نشده است.

طراحی و انتخاب رنگ لباسهای فرم پرستاران انجام شده است

وی در مورد طرح یکسان سازی و اصلاح لباس‌های فرم پرستاران گفت: اکنون کار طراحی و انتخاب رنگ این لباس‌ها انجام شده و با مشاوره با پرستاران و نظرسنجی از نخبگان، آیتم‌هایی که باید سابقه کار، میزان تحصیلات و بخشی که پرستار در آن خدمت می‌کند نیز مشخص شده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت یادآور شد: تنها باید این طرح‌ها تبدیل به لباس شوند و پیش‌بینی می‌کنم ظرف یکی دو ماه آینده اجرا شود.

شرکت‌های خصوصی موظف به بیمه پرستاران هستند

وی در مورد استفاده از خدمات شرکت‌های خصوصی خدمات پرستاری گفت: بخشنامه استفاده از ظرفیت شرکت‌های خصوصی ابلاغ شده است و مشکلات پیشین اصلاح شده است.

میرزابیگی افزود: در گذشته بعضاً دیده شده بود که شرکت‌ها در مورد نیروهایشان اختیار تمام داشته و امکان نظارت بر عملکرد آنها برای ما وجود نداشته، همچنین دیده شده بود که بعضاً حقوق نیروهای خود را پرداخت نمی‌کردند و نسبت به بیمه آنها اقدام نمی‌کردند.

وی تأکید کرد: در بخشنامه‌ای که جدیداً ابلاغ شده به دانشگاه‌ها تمام این ایرادات گرفته شده است به طور مثال حقوق یک کارشناس پرستاری حداقل 1.5 میلیون در نظر گرفته شد و شرکت‌ها ملزم به بیمه کردن نیروهای خود شده‌اند و حتی برای گرفتن پول خود مجبور هستند ابتدا لیست بیمه را ارائه کنند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در مورد استفاده از دانشجویان پرستاری نیز گفت: بخشنامه استفاده از دانشجویان پرستاری ابلاغ شد و دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب با ساعتی 5، 7 و 10 هزار تومان حقوق مشغول به فعالیت هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٨-١٣٩٣, ٢٠:٢٢

   

پر مبحث ترین ها