سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر فرهنگ: اربعین حسینی 700 هزار نفر به کربلا مشرف می شوند

در سینما گرفتار برخی از فیلم هایی هستیم که از گذشته ساخته شده اند که مورد بحث و قرار است با اصلاحات پخش شوند که در این حوزه نیز افرادی اهل نظر و متدین بر حوزه فیلم و فیلمنامه ها نظارت دارند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اربعین امسال بیش از 700 هزار نفر به کربلای معلا مشرف می شوند، گفت: تلاش شده مشکلات مسیر سفر به عتبات عالیات رفع شود.

علی جنتی روز پنجشنبه در دیدار با آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید در قم، افزود: اربعین پارسال 500 هزار نفر به کربلای معلا مشرف شده اند.

وی اظهار کرد: پارسال همچنین 800 هزار نفر به حج عمره مشرف شدند که این تعداد نسبت به سال قبل از آن دو برابر شده است.
جنتی در بخش دیگری ادامه داد: 21 نفر از شخصیت های متخصص از جمله تعدادی از فضلای حوزه علمیه که مورد تایید شورای انقلاب فرهنگی هستند بر حوزه کتاب نظارت می کنند.

وی بیان کرد: در حوزه مطبوعات نیز سعی بر این است که آنچه در این حوزه منتشر می شود در فضای سالمی باشد و در نمایشگاه مطبوعات امسال بیش از 500 غرفه وجود داشت که بخشی از آن به مطبوعات حوزه دین اختصاص یافت که قابل توجه بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیش از شش هزار نشریه دارای مجوز در کشور داریم.

وی اظهار کرد: سال گذشته 66 هزار عنوان کتاب منتشر شد که از این تعداد 35 هزار عنوان چاپ اول بودند.
جنتی همچنین اظهار کرد: در سینما گرفتار برخی از فیلم هایی هستیم که از گذشته ساخته شده اند که مورد بحث و قرار است با اصلاحات پخش شوند که در این حوزه نیز افرادی اهل نظر و متدین بر حوزه فیلم و فیلمنامه ها نظارت دارند.

به گزارش ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تلاش ما در این وزارتخانه استفاده از نیروهای اهل فکر و نظر، متدین، فاضل، معتقد به نظام و خارج از خط و خطوط های سیاسی است، اظهار کرد: عموم نیروهای این وزارتخانه در بخشهای مختلف افراد صالح و متدین هستند.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در سفر به استان قم با حضرات آیات 'حسین وحید خراسانی' و 'عبدالله جوادی آملی' از مراجع تقلید، 'محمدعلی گرامی' از استادان برجسته حوزه و 'ابراهیم امینی' عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و حجج اسلام 'سید محمد سعیدی' امام جمعه قم و 'سیدجواد شهرستانی'، نماینده آیت الله 'سیدعلی سیستانی' در ایران، دیدار و گفت و گو کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٨-١٣٩٣, ٢٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها