سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکسن آنفلوانزا برای بیماران خاص رایگان است

وی گفت: سه نوع واکسن آنفلوانزا در کشور وجود دارد و هر سه نوع، مورد تایید سازمان بهداشت جهانی (WHO) هستند و فرقی با یکدیگر در تاثیر گذاری و از بین بردن بیماری ندارند.

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار اعلام کرد: واکسن آنفلوانزا برای بیماران خاص (تالاسمی و هموفیلی)، کلیوی، ‌دیالیزی و پیوندی رایگان است.

«محمود نبوی» در گفت‌و‌گو با ایلنا با اشاره به آغاز شیوع آنفلوانزا در ماه‌های آذر، دی و بهمن اظهار داشت: دسته دیگر دریافت‌کنندگان واکسن‌ آنفلوانزا، کارکنان مراکز پزشکی و بخش‌ مراقبتهای ویژه هستند که به‌دلیل اینکه با بیماران ناتوان در ارتباط هستند، به‌ منظور عدم انتقال بیماری، این واکسن به آنها رایگان داده می‌شود.

وی ادامه داد: کارکنان خدماتی، رفتگران و کارکنان زندان‌ها و آتش‌نشان‌ها نیز این واکسن‌ها را رایگان دریافت می‌کنند.
نبوی با اشاره به اینکه امسال نیز با این بیماری در سطح کشور مواجه خواهیم بود، افزود: پیشنهاد می کنیم؛ افراد مسن و یا افرادی که در گروه سنی بالای ۶۵ سال هستند، این واکسن را استفاده کنند.

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار افزود: تزریق این واکسن برای بیمارانی که تحت شیمی درمانی بوده و یا ناراحتی‌های قلبی، ‌کلیوی و کبدی دارند، نیز پیشنهاد می‌شود.
نبوی ادامه داد: برای بانوان بارداری که در سه ماهه دوره بارداری هستند و افرادی که بیماری‌های مزمن دارند و یا دارای دیابت‌های کنترل نشده هستند و یا انسولین تزریق می‌کنند، نیز تزریق این واکسن پیشنهاد می‌شود.

وی گفت: سه نوع واکسن آنفلوانزا در کشور وجود دارد و هر سه نوع، مورد تایید سازمان بهداشت جهانی (WHO) هستند و فرقی با یکدیگر در تاثیر گذاری و از بین بردن بیماری ندارند.
نبوی تاکید کرد: اثر گذاری این واکسن‌ها یکی بوده و از کیفیت خوبی برخوردارند اما قیمت آنان بستگی به کارخانه‌های وارد کننده دارد و به دلیل اینکه در ابتدای فصل سرما هستیم و مشتری زیادی برای این دارو وجود دارد، بهای این واکسن تقریبا گران محسوب می‌شود اما در آخر فصل این واکسن ارزان می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٨-١٣٩٣, ٢٠:٢٢

   

پر مبحث ترین ها