سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزن کم کنید طلا هدیه بگیرید!

بروز شده : ۴-٠٩-١٣٩٣, ١٨:٢٧    نسخه چاپی    
امسال هم در «دبی» مسابقه «کاهش وزن» با جایزه ای استثنایی برگزار شد. شرکت کنندگان این مسابقه به ازای هرکیلو گرم وزنی که کم می کنند دوگرم «طلا» جایزه خواهند گرفت.

مجله مهر- عطیه همتی: شهرداری دبی در اقدامی عجیب برای لاغر کردن شهروندانش حسابی ولخرجی کرد و به ۷۵۰۰ برنده خود ۴۰ کیلو طلا به ارزش یک میلیون ۶۰۰ هزار دلار هدیه داد.
امسال اولویت این مسابقه حمایت از خانواده ها بود و پاداش شرکت کنندگانی که با خانواده شان آمدند دوبرابر بقیه تعیین شد. هر خانواده مجاز است با دو فرزند زیر ۱۴ سال خود در این مسابقه شرکت کند و دوبرابر جایزه بگیرد. بیش از ۲۸ هزار نفر از ساکنین دبی در ماه جولای برای شرکت در این مسابقه ثبت نام کردند اما بسیاری از آنها چون اضافه وزن نداشتند مجبور به ترک مسابقه شدند!

وزن کم کنید طلا هدیه بگیرید!


با این حال بسیاری از شرکت کنندگان این مسابقه مدعی هستند که انگیزه آن ها برای شرکت در این مسابقه برنده شدن طلا نیست و صرفا این مسابقه بهانه ای است تا به وزن متناسب خود برسند تا سلامت زندگی کنند. آقای «آریفین بابو» یک مهندس هندسی ۲۸ ساله از شرکت کنندگان این مسابقه است که توانسته در طول ۴۵ روز ۲۰ کیلوگرم وزن کم کند و از ۹۱ کیلوگرم به ۷۱ کیلوگرم برسد.

«منیر حمد» پزشک ساکن در دبی می گوید: «مردم این شهر ثروتمند هستند و این رفاه بیش از اندازه باعث شده که برای انجام هرکاری از اتومیبل خود استفاده کنند و کمتر راه بروند و ورزش کنند و حالا این مسابقه انگیزه ای است به خصوص برای کودکان که رژیم غذایی خود را تغییر دهند و سالم تر زندگی کنند.»

http://media.mehrnews.com/d/2014/11/25/3/710083.jpg
این مسابقه از ۱۵ ژوئن تا ۱۵ سپتامبر که مصادف با ماه مبارک رمضان بود برگزار شد و مسئولان آن ماه رمضان را فرصت مناسبی برای ترک عادات نادرست غذایی عنوان کردند. سال گذشته برنده نهایی این مسابقه یک معمار سوریه ای بود که توانستدر سه ماه ۲۶ کیلوگرم کم کند. با اینکه امسال هنوز برنده نهایی مشخص نشده اما مسئولان مسابقه گفته اند حتما این رکورد شکسته خواهد شد!

با این حال به نظر می رسد مردم دبی فقط با پول و طلا به انجام کار وسوسه می‌شوند و با این حساب مسئولان این شهر برای انجام هرکاری کلی ولخرجی می کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٩-١٣٩٣, ١٨:٢٧

   

پر مبحث ترین ها