سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برف و باران 13 استان را فرا گرفت

بروز شده : ۵-٠٩-١٣٩٣, ٠٩:۵٣    نسخه چاپی    
وی از انسداد محورهای شمشک به دیزدین و پونل - خلخال به علت بارش برف و خطر ریزش بهمن خبرداد و گفت: همچنین لاین شمال به جنوب آزاد راه تهران شمال یعنی محدوده چالوس به سمت مرزن آباد به علت ریزش کوه از روز گذشته مسدود شده است.
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش برف و باران در 13 استان کشور خبر داد و از رانندگان خواست با توجه به لغزندگی بیشتر جاده های کشور ضمن رعایت سرعت مطمئنه با فاصله طولی مناسب نسبت به خودرو جلویی تردد کنند.

سرهنگ «محمد حسین حمیدی» اظهار داشت: در استان های خراسان رضوی، گلستان، همدان، گیلان، قزوین، کرمان (محور کرمان - سیرجان)، خراسان جنوبی (محور فردوس - بیرجند)، خراسان شمالی (محور اسفراین- سبزوار) و سمنان ( محور میامی - سبزوار) بارش باران گزارش شده است.

وی همچنین به بارش برف در استان های زنجان، آذربایجان شرقی (اکثر محورها)، آذربایجان غربی ( محور تکاب - شاهین دژ)، کرمان ( محور کرمان- سیرجان)، مازندران (محورهای لاریجان،امام زاده هاشم،گدوک و نارنجستان )، قزوین(گردنه کوهین و گردنه آوج )، گیلان ( محورهای لاهیجان، تالش، اسالم - خلخال، گردنه حیران و آستارا ) و همدان (گردنه اسد آباد)، خراسان رضوی( محور مشهد - قوچان) اشاره کرد.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا افزود: سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار می باشند.
وی از انسداد محورهای شمشک به دیزدین و پونل - خلخال به علت بارش برف و خطر ریزش بهمن خبرداد و گفت: همچنین لاین شمال به جنوب آزاد راه تهران شمال یعنی محدوده چالوس به سمت مرزن آباد به علت ریزش کوه از روز گذشته مسدود شده است.

این مقام انتظامی با اشاره به بروز تصادف در برخی محورهای مواصلاتی، از رانندگان خواست در این ایام که فصل بارندگی است، با رعایت سرعت مطمئنه( سرعتی که در صورت بروز حادثه، وسیله نقلیه را کنترل کنند)، فاصله طولی، توجه کامل به جلو، رفع نقص فنی و سیستم تهویه خودرو، به همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی از بروز سوانح رانندگی جلوگیری کنند.

حمیدی با اشاره به بارش باران و برف در روزهای آینده در محورهای مواصلاتی، از رانندگان خواست قبل از سفر، شرایط وضعیت جوی را از طریق تلفن88255555 و در شهر تهران تلفن 120 مطلع و یا برای اطلاع از وضعیت جاده ای به سایت راهور 120 مراجعه کنند.
در این حال سرپرست مدیریت راهداری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی نیز اعلام کرد: به علت بارش برف راه ارتباطی 60 روستا در شهرستان چاراویماق و 80 روستا در شهرستان هشترود مسدود شده است.

به گزارش ایرنا، «حسین حسن زاده» با بیان اینکه گروه های راهداری برای بازگشایی راه ارتباطی این روستاها تلاش می کنند، گفت: به علت ادامه بارش و کولاک، عملیات بازگشایی به کندی انجام می شود.
وی اظهار کرد: در مناطق کوهستانی و برفگیر شهرستان چاراویماق، ارتفاع برف به بیش از 30 سانتی متر رسیده و تردد روستاییان با مشکل مواجه است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٩-١٣٩٣, ٠٩:۵٣

   

پر مبحث ترین ها