سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مسؤولان مسکن مهر واقعاً چه فکر کرده اند؟

بروز شده : ٨-٠٩-١٣٩٣, ٠٧:٠۴    نسخه چاپی    
در برخی شهرها نیز ارقام متفاوتی از متقاضیان طلب شده است. حتی در برخی پروژه های مسکن مهر که متقاضیان همه پول را داده و برگه تسویه حساب گرفته اند، باز هم با مطالبه وجوه جدید مواجه شده اند.
مسکن مهر، فارغ از کارشناسی یا غیر کارشناسی بودنش،در حال تبدیل به مشکلی جدی است. البته مشکلات فراگیر این نوع مسکن سازی ، در سال های آتی با ابعاد بسیار پیچیده اجتماعی رخ خواهد نمود که در این مقال ، بدان نمی پردازیم و به فرصتی دیگر وا می نهیم.

آنچه اخیراً به نگرانی ها در باب مسکن مهر دامن زده، اعلام افزایش ناگهانی قیمت تمام شده مسکن مهر به متقاضیان آن است. به عنوان مثال ، در یکی از پروژه های مسکن مهر ، به متقاضیانی که سال هاست در انتظار خانه دار شدن هستند، بناگاه اعلام شده است که تا پایان ماه جاری فرصت دارند 12 میلیون تومان دیگر واریز کنند.

در برخی شهرها نیز ارقام متفاوتی از متقاضیان طلب شده است. حتی در برخی پروژه های مسکن مهر که متقاضیان همه پول را داده و برگه تسویه حساب گرفته اند، باز هم با مطالبه وجوه جدید مواجه شده اند.
در پروژه ای نیز متقاضیان مسکن مهر که علاوه بر تسویه، ساکن هم شده اند، مورد تهدید قرار گرفته اند که اگر مبالغ جدیدی را واریز نکنند سند به نام شان نخواهد شد.
بدیهی است کسانی که نتوانند مبالغ جدید را واریز کنند، از گردونه مسکن مهر حذف می شوند و لذا ترجیح خواهند داد امتیازشان را بفروشند و این ، یعنی مهیا شدن موقعیتی طلایی برای دلالانی که در کمین هستند تا خانه های مردم را به ثمن بخس از چنگ شان در آورند.

مسؤولان وزارت راه و شهرسازی باید بدانند که متقاضیان مسکن مهر از اقشار کم درآمد جامعه هستند و شایسته است حداکثر تسهیلات را در قبال آنها روا بدارند. آنها اگر توان این را داشتند که در عرض کمتر از یک ماه ، 12 میلیون تومان پول تهیه کنند، قطعاً نه در مسکن مهر که در مناطق متمول نشین شهرشان خانه می خریدند.
طلب پول از کسانی که تسویه حساب کرده و شرعاً و عرفاً و قانوناً بیع شان به اتمام رسیده نیز از عجایب روزگار است که در این دولت شاهدش هستیم.

انتظار می رود وزارت راه و شهرسازی به جای حاشیه سازی و تحمیل فشار بر مردم کم درآمدی که چشم امیدشان به مسکن مهر است، هر چه سریع تر پروژه های مسکن مهر را به اتمام برساند تا در فاز بعدی، کارشناسان و مسؤولان تمهیدات لازم را برای جلوگیری از نابسامانی های اجتماعی در شهرک های مسکن مهر بیندیشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٩-١٣٩٣, ٠٧:٠۴

   

پر مبحث ترین ها