سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دیه هشت دانش آموز شین‌آباد پرداخت شد

بروز شده : ٩-٠٩-١٣٩٣, ٢٠:۴٧    نسخه چاپی    
این مستمری نیز برای هر 26 خانواده به اسم دختران شین آبادی است، مثل کارمندی که ماهانه حقوق دریافت می‌کند ما این را در دولت قبل پیشنهاد داده بودیم اما متاسفانه قبول نکردند.
نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی از پرداخت دیه کامل هشت دانش آموز شین آبادی خبر داد.

رسول خضری در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس درجمع خبرنگاران اظهار کرد: بیمه ایران در آذربایجان غربی در پایان وقت اداری روز پنج شنبه دیه هشت نفر از دانش آموزان شین ابادی که پرداخت نشده بود را به طور کامل پرداخت کرد.

وی افزود: بر اساس مذاکرات صورت گرفته همچنین تاکید شد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور هر چه زودتر مستمری دانش آموزان شین آبادی را تامین کند، ما از ابتدا هم درخواست کرده بودیم آتیه اینان بر اساس مستمری تامین اجتماعی و آبرومندانه باشد و فقط نیاز به مستمری هیأت دولت داریم که منتظریم این کار انجام شود و مستمری آنها بر اساس مستمری تامین اجتماعی پرداخت شود.

وی گفت: این مستمری نیز برای هر 26 خانواده به اسم دختران شین آبادی است، مثل کارمندی که ماهانه حقوق دریافت می‌کند ما این را در دولت قبل پیشنهاد داده بودیم اما متاسفانه قبول نکردند.

خضری ادامه داد :‌ پرداخت دیه کامل، مستمری، کمک هزینه و درمان دانش آموزان شین آبادی چهار خواسته اصلی ما بود که از ابتدا آن را مطرح کرده بودیم خوشبختانه درمان اینها به خوبی پیش می‌رود ، دیه کامل هشت نفر هم پرداخت شده و تلاش کردیم مستمری مادام العمر آبرومندانه تامین اجتماعی براساس نرخ پرداخت تامین اجتماعی برای همه خانواده ها در نظر گرفته شود، همچنین امیدواریم کمک هزینه برای خانواده های این عزیزان پرداخت شود.

نماینده مردم پیرانشهر با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت دانش آموزان شین آبادی در روز 15 آذر ماه و در سالگرد حادثه آتش سوزی در مدرسه ای در شین آباد اظهار کرد: ما در سال اول از دولت درخواست کرده بودیم روز 15 آذر را به عنوان روز ایمنی و استاندارد سازی مدارس نامگذاری کنند اما دولت علیرغم درخواست مکتوب ما این پیشنهاد را نپذیرفت و در دولت یازدهم هم برای چندمین بار این درخواست را مطرح کرده ایم و انتظار داریم دولت آن را قبول کند اما در غیر این صورت طرحی را به نام روز ملی ایمنی و استانداردسازی مدارس تقدیم مجلس خواهیم کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٩-١٣٩٣, ٢٠:۴٧

   

پر مبحث ترین ها