سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پذیرش اسناد سفید امضا ممنوع شد

پیرو صدور دستورالعمل شماره (35) روابط کار در دی ماه 1392، پذیرش قراردادهای کار سفید امضا و سایر اسناد مربوط به تسویه حساب کارگران که به صورت سفید امضا تهیه شده باشد به عنوان ادله اثبات ادعای کارفرما در مراجع حل اختلاف کار ممنوع است.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پذیرش اسناد سفید امضا را به عنوان ادله اثبات دعوی در مراجع حل اختلاف ممنوع اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، سیدحسن هفده‌تن، گفت: پیرو صدور دستورالعمل شماره (35) روابط کار در دی ماه 1392، پذیرش قراردادهای کار سفید امضا و سایر اسناد مربوط به تسویه حساب کارگران که به صورت سفید امضا تهیه شده باشد به عنوان ادله اثبات ادعای کارفرما در مراجع حل اختلاف کار ممنوع است.

وی ادامه داد: در راستای تشدید ضمانت اجرای استفاده از اسناد تسویه حساب سفید امضا در روابط کارگری و کارفرمایی بخشنامه دیگری صادر شده است که به موجب آن چنانچه شرکتهای پیمانکاری ارائه دهنده خدمات به دستگاههای اجرایی و شرکتهای دولتی موضوع دستورالعمل شماره 14971 مورخ 19/2/1388 به اخذ هرگونه تسویه حساب سفید امضا یا انعقاد قرارداد به صورت سفید امضا با کارگران اقدام کنند، صلاحیت کاری آنان لغو و برای شرکت در مناقصات مربوط به دوره‌های بعد تایید نخواهند شد.

به گفته هفده‌تن این شرکتها مکلفند قراردادهای کار با کارگران خود را به صورت کتبی تهیه و نسخه‌ای از آن را به انضمام فایل الکترونیکی مربوط به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل ارسال کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٩-١٣٩٣, ١١:٠٣

   

پر مبحث ترین ها