سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقاد شدید رئیس دیوان عدالت اداری از برخی وکلا

یکی از افراد ‌عضو این کانون با کمال وقاحت در خارج از کشور حجابش را برداشت و ‌کانون وکلا‌ در برابر این اقدام نامناسب ‌واکنشی نشان نداد.
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه نسبت به برخی اقدامات کانون وکلا انتقاد دارم، گفت: ‌یکی از افراد ‌عضو این کانون با کمال وقاحت در خارج از کشور حجابش را برداشت و ‌کانون وکلا‌ در برابر این اقدام نامناسب ‌واکنشی نشان نداد.

حجت‌الاسلام محمد‌جعفر منتظری روز پنج شنبه در همایش بسیج حقوقدانان استان مازندران در سالن اجتماعات سپاه کربلای مازندران ‌با اشاره به اینکه بسیج کلمه طیبه‌ای است که در برابر حوادث روزگار در اهدافی که دارد ثابت قدم و استوار است، اظهار داشت: در مقابل شجره طیبه شجره خبیثه‌ای قرار گرفت که به دلیل نداشتن ریشه مشخص با طوفان کوچکی از بین رفت ولی اسلام به دلیل داشتن ریشه قوی در برابر طوفان‌های روزگار روز به روز قدرتمندتر شد.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به تلاش‌هایی که برعلیه اسلام در حال حاضر در برنامه کاری دشمنان قرار گرفت، افزود: دشمنان اسلام به دلیل ریشه داشتن اسلام کمترین موفقیت را به دست آوردند.
منتظری با اشاره به اقدامات انجام شده توسط امام صادق(ع) در تربیت شاگردان اسلامی گفت: شاگردان این امام پس از سال‌ها به عنوان مبلغان اسلام درخشیدند.

وی با اعلام اینکه تشکیل بسیج یکی از اقدامات اساسی نظام اسلامی و امام راحل بود، تاکید کرد: ریشه بسیج در بین مردم است برای اثرگذاری باید شاخه‌ است که تشکیل بسیج اقشار کار ارزشمندی است که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه باید افکاری بلندی در این قشر فعالیت کند و به طور دائم باید در حال تکاپو و رسیدن به تعالی در این قشر تلاش کرد، گفت: بالا بردن سطح علمی بسیج در برنامه کاری قرار گیرد و باید در بسیاری از امور بسیج از سایر اقشار جلوتر حرکت کند چون تنگ‌نظری در برنامه بسیج جایی ندارد.

به گزارش فارس، منتظری با اشاره به اینکه افرادی که دارای اصول خاصی هستند ولی خطوط قرمز را رعایت می‎کنند جذب شوند، یادآور شد: حضور در هر گروه و سازماندهی افراد برای تقویت بسیج بسیار کارساز است و یکی از شاخصه‌های بسیج جذب نیروهای شاخص و معتقد به نظام است.

این مسئول با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های بسیجی حزب‌الله بودنش است و هر وقت به این مقام رسید، محبت خدا را باید در دل خود حفظ کند،اضافه کرد: دلی که به یاد خدا است از شرک و نفاق پرهیز و از انحرافات دوری می‌کند.

رئیس دیوان عدالت اداری با اعلام اینکه هر حزبی دارای اساس‌نامه است و اساس‌نامه حزب‌الله موضع‌گیری در برابر خرافات است، درباره تشکیل کانون وکلا گفت: نسبت به برخی اقدامات کانون وکلا انتقاد داشتم به این دلیل که یکی از افراد این عضو با کمال وقاحت در خارج از کشور حجابش را برداشت و این کانون در برابر این اقدام نامناسب این فرد واکنش نشان نداد چرا کانون وکلا در برابر این اقدام بی‌شرمانه عضو کانون وکلا برائت نکرد انتظار این بود که عضویت این خانم را در کانون وکلا را لغو می‌کرد.

این مسئول به اثرگذاری حقوقدانان در عرصه‌های مختلف اجتماعی کشور، افزود: در بسیاری از ارگان‌ها به دلیل نوع فعالیت این قشر می‌توان اثرگذاری مطلوبی داشت و سازمان بسیج حقوقدانان در ادارات و سازمان‌ها باید اثرگذارتر از سایر اقشار بسیج فعالیت کند و در رفع بسیاری از امور اداری نقش موثری ایفا کنند.

وی در پایان گفت: انتظار از قشر بسیج حقوقدانان این است که در برابر اظهارنظرهای بی‌اصل و اساس سازمان ملل برضد انقلاب واکنش جدی نشان دهد و در برابر تهاجم و شبیخون فرهنگی و حقوقی فریاد بزند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٩-١٣٩٣, ٠٣:٢١

   

پر مبحث ترین ها