سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مردم برای سفر به کربلا عجله نکنند

ظرفیت عادی مرز مهران، 10 هزار نفر در روز است که به مناسبت اربعین حسینی، روزانه حدود 60 هزار نفر از این مرز به سمت عراق عبور می کنند.
رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اکنون روزانه حدود 60 هزار نفر از مرز مهران عبور می کنند، از مردم خواست برای سفر به کربلای معلی عجله نکنند.

«سعید اوحدی» روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: ظرفیت عادی مرز مهران، 10 هزار نفر در روز است که به مناسبت اربعین حسینی، روزانه حدود 60 هزار نفر از این مرز به سمت عراق عبور می کنند.
وی در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا مبنی بر وضعیت بهداشتی افرادی که داخل مرز منتظر عبور هستند، گفت: شهرداری منطقه 5 تهران مسوول نظافت آنجاست و در این زمینه تلاش بسیاری می کند.

اوحدی ادامه داد: قبول دارم که در آنجا مشکلات بهداشتی وجود دارد اما با وجود تعداد فراوان زائر در مرز، این موضوع نیز طبیعی است.
رییس سازمان حج و زیارت گفت: حتی در رسانه ملی از مردم خواستیم تا به خانه های خود بازگردند اما آنها همچنان به سمت مرز در حرکت هستند.

اوحدی در عین حال از هموطنانی که قصد دارند برای حضور در مراسم اربعین از مرز خارج شوند، توصیه کرد، لباس گرم، پتو، کیسه خواب و وسایل بهداشتی مورد نیاز را به همراه داشته باشند.
وی همچنین در پاسح به این سووال که آیا عراق ظرفیت این همه زائر و خدمات رسانی به آنان را دارد، گفت: معتقدم عراق امکانات لازم را برای ارائه خدمات به زائران ندارد و به همین علت از زائران می خواهیم تا لوازم مورد نیاز و ضروری را با خود همراه کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٩-١٣٩٣, ٢٢:١١

   

پر مبحث ترین ها