سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ورود عراقی‎ها با خودروهای شخصی به ایران

به اعتقاد دكتر عارف بهترين موضع در مورد معرفي سران فتنه را مقام معظم رهبري در ديدار با مردم عزيز قم در ديماه ٨٩ اتخاذ نموده اند كه سران فتنه را آمريكا وانگليس دانستند.

تنها پس از چند ساعت حجم انتقادات به سخنان عارف موجب شد تا او ناچار به ارائه اطلاعيه در ساعات پاياني شب گذشته شود.

انتشار سخنان محمدرضا عارف در بخش خبري ٢٠:٣٠ سيل انتقادات هواداران اصلاحات را در فضاي مجازي رقم زد. اين انتقادات تا حدي اهميت داشت كه محمدرضا عارف در ساعات پاياني شب اطلاعيه‌اي را منتشر كرد. بخش خبري بيست‌وسي براي انتشار گزارش مراسم سخنراني عارف در دانشگاه شهيد بهشتي تهران قسمتي را انتخاب كرد كه در آن عارف گفته بود: «در مورد بحث سران فتنه به نظرم بهترين تعبير، تعبيري است كه مقام معظم رهبري داشت كه بارها به آن اشاره شده است. خواهش مي‌كنم دوستان بروند و بخوانند تا ببينند موضع ايشان نسبت به سران فتنه چيست و چه كساني سران فتنه هستند.»

اين سخنان با انتقاد بسياري از هواداران اصلاحات در فضاي مجازي روبه‌رو شد. آنها عارف را فردي غيرقابل اعتماد مي‌دانستند. اين موضوع زماني اهميت بيشتري پيدا كرد كه عارف در همين مراسم گفته بود در صورت اجماع اصلاح طلبان براي انتخابات مجلس دهم كانديدا خواهد شد.

پس از پخش سخنان عارف از بخش خبري ۲۰:۳۰ و انتشار بخش‌هايي از سخنان اودر سايت‌ها، عارف مجبور شد به انتقادات واكنش نشان دهد.
سايت شخصي محمدرضا عارف در ساعت ۲۲:۱۵ دقيقه اطلاعيه‌اي را بر روي خروجي سايت خود قرار داد كه در مورد حرفهايش منتشر شده از وي توضيحاتي را ارائه مي‌كرد.

او معتقد بود كه بخش خبري ۲۰:۳۰ «همچنان بر سياست‌هاي اختلاف و تفرفه افكني اصرار داد». در اين اطلاعيه آمده بود:‌ «در پي انتشار گزينشي و هدفمند صحبتهاي آقاي دكتر عارف در برخي رسانه هاي مجازي و بخش خبري ٢٠:٣٠ كه متاسفانه همچنان بر سياست ايجاد اختلاف و تفرقه افكني بين گروه‌هاي سياسي-اجتماعي اصرار دارد،دفتر دكتر محمدرضا عارف عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام و شورايعالي انقلاب فرهنگي ضمن تشكر از حضور پرشور و شعور دانشجويان عزيز دانشگاه شهيد بهشتي در مراسم ١٦ اذر اعلام کرد كه مواضع وی در مورد مسايل مختلف كشور به خصوص موضوع مناقشه انگيز انتخابات ٨٨ همان مواضع رسمي و اعلامي دکتر عارف در جريان تبليغات انتخابات رياست جمهوري ٩٢ است.

به اعتقاد دكتر عارف بهترين موضع در مورد معرفي سران فتنه را مقام معظم رهبري در ديدار با مردم عزيز قم در ديماه ٨٩ اتخاذ نموده اند كه سران فتنه را آمريكا وانگليس دانستند.

عارف سپس در اين اطلاعيه تلاش كرد تا منتقدانش را راضي كند كه او موسوي و كروبي را سران فتنه نمي‌داند و براي آنها عبارت «عزيزان در حصر» را به كار برد و نوشت:‌ «بنابراين هر گونه اتهام زني به هر فرد به خصوص عزيزان در حصر و ساير عزيزاني كه عمري در خدمت نظام و مردم و كشور بوده اند بدون حكم دادگاهي صالحه كه در ان تمام جوانب مختلف وقايع انتخابات ٨٨ و كليه عوامل و افراد دخيل دراين رخداد جه پيش از برگزاري انتخابات و چه بعد از برگزاري انتخابات كه با سخنراني‌ها و رفتارهاي مغاير اخلاق و عقلانيت موجبات چنين فتنه و مشكلاتي براي كشور را ايجاد كردند، كاملا بر خلاف اصول اسلامي،اخلاقي ،قانوني و مواضع خردمندانه مقام معظم رهبري است.

دكتر محمدرضا عارف همگام و همراه با رييس جمهور محترم و ساير دلسوزان كشور و نظام ،تمام تلاش و اعتبار خود را براي حل اين "معضل" و "استخوان لاي زخم" به كار خواهند بست و بارها بر تلاش مسالمت آميز براي رفع حصر اقايان ميرحسين موسوي و حجت الاسلام مهدي كروبي و عدم تعرض به رياست جمهور محترم و محبوب اسبق جناب سيد محمد خاتمي به كار خواهند بست.

در پايان اميد داريم كه همگان با درك شرايط حساس كشور به ضرورت همبستگي و همدلي بين احاد ملت توجه نموده و منافع ملي را قرباني منافع فردي و جناحي نكنند.»
منبع: مثلث آنلاین

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٩-١٣٩٣, ٢٢:٣۵

   

پر مبحث ترین ها