سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شمار زائران ایرانی اربعین از مرز یک میلیون و 200 هزار نفر گذشت

وضعیت تردد در مرزها روان است، اما با توجه به افزایش تعداد حضور زائران در مهران، از هموطنان عزیز می خواهیم که برای خروج از کشور این مسیر را انتخاب نکنند.

تاکنون بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر از زائران ایرانی به سوی عراق سفر کرده اند و کوچ این زیارت همچنان ادامه دارد.

«سعید اوحدی» رییس سازمان حج و زیارت از حضور بی سابقه زائران اربعین حسینی در راهپیمایی بزرگ امسال خبر داد و گفت: وضعیت تردد در مرزها روان است، اما با توجه به افزایش تعداد حضور زائران در مهران، از هموطنان عزیز می خواهیم که برای خروج از کشور این مسیر را انتخاب نکنند.


وی تصریح کرد: خوشبختانه تمامی امکانات استان های مرزی برای این راهپیمایی بزرگ بسیج شده و مسوولان نیز تمام همت خود را به کار بسته اند تا این راهپیمایی به خوبی برگزار شود.

اوحدی ادامه داد: در جلسات مختلفی که در مرزها با اعضای ستاد اربعین داشتیم، تصمیم گرفته شد تا امکانات لازم جهت بازگشت زائران فراهم شود.
رییس سازمان حج و زیارت، از زائران اربعین حسینی خواست تا جهت بازگشت به ایران برنامه ریزی کنند.

به گزارش ایرنا، به گفته وی، با توجه به آمار بالای زائران اربعین در سال جاری از همه عزیزان می خواهیم نسبت به بازگشت خود بگونه ای برنامه ریزی کنند که با مشکل روبرو نشوند.

اوحدی تصریح کرد: اکنون چهار هزار و 500 دستگاه اتوبوس در مرزها جهت بازگشت زائران اربعین حسینی ساماندهی شده تا زائران بتوانند به راحتی به شهرهای خود بازگردند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٩-١٣٩٣, ١١:٠۴

   

پر مبحث ترین ها