سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هشدار سازمان هواشناسی به تهرانی ها: تندباد در راه است

سرعت وزش باد در برخی از نقاط استان در 24 ساعت آینده به بیش از 70 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

مدیرکل هواشناسی استان تهران با اشاره به اینکه شرایط جوی استان از اواخر امروز چهارشنبه تغییر خواهد کرد، گفت: سرعت وزش باد در برخی از نقاط استان در 24 ساعت آینده به بیش از 70 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

محمدعلی عزیز اقلی، افزود: از اواخر وقت امروز تا بعدازظهر فردا در پاره ای از نقاط استان تهران به ویژه بخش های جنوبی و غربی -تهران، شهریار، ورامین و رباط کریم- شاهد وزش باد شدید خواهیم بود.

وی با ایرنا گفتگو می‌کرد، اشاره به اینکه آسمان امروز تهران، نیمه ابری تا ابری در پاره ای نقاط همراه با غبار محلی پیش بینی می شود، ادامه داد: برای بعدازظهر فردا در استان تهران وزش باد و در ارتفاعات بارش پراکنده باران و برف را پیش بینی می کنیم.

عزیزاقلی، بیشینه دمای امروز تهران را 11 درجه سانتی گراد اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شود کمینه دمای امشب تهران به 4 درجه سانتی گراد برسد.

مدیرکل هواشناسی استان تهران در مورد وضعیت دمایی شهرهای استان نیز گفت: ورامین با 14 درجه و فیروزکوه با 5 درجه سانتی گراد زیر صفر، گرمترین و سردترین شهرهای تهران در 24 ساعت گذشته بودند.

براساس جدول تخمین سرعت باد از 62 تا 74 کیلومتر بر ساعت، «تندباد» نامیده می شود که این مقدار از شدت وزش باد مانع از پیاده روی افراد و همچنین احتمال شکسته شدن شاخه های درختان نیز پیش بینی می شود. 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٩-١٣٩٣, ٢٠:٢۵

   

پر مبحث ترین ها