سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اختصاص ۲۱ رام قطار فوق‌العاده به مقصد مشهد

در هفته اخیر با توجه به رحلت حضرت محمد (ص) و همچنین شهادت امام رضا (ع) و امام حسن مجتبی (ع) 21 رام قطار به سمت مقصد مشهد در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم خدمات رسانی مطلوبی را به هموطنانمان ارائه کنیم.

وزیر راه و شهرسازی از اختصاص ۲۱ رام قطار فوق‌العاده به مقصد مشهد خبر داد و گفت: علاوه بر این ۱۰ رام قطار حومه‌ای نیز برای این ایام در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم مردم را از حومه به مراکز کلانشهرها جابجا کنیم.

 عباس آخوندی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در هفته اخیر با توجه به رحلت حضرت محمد (ص) و همچنین شهادت امام رضا (ع) و امام حسن مجتبی (ع)  21 رام قطار به سمت مقصد  مشهد در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم خدمات رسانی مطلوبی را به هموطنانمان ارائه کنیم.

وی تصریح کرد: علاوه بر این 10 رام قطار حومه‌ای نیز برای این ایام در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم مردم را از حومه به مراکز کلانشهرها جابجا کنیم.

وی با بیان این‌که در مسیر تهران-قم مردم  با وسایل نقلیه شخصی تردد می کنند، افزود: "از مردم خواهش کرده و به آنها عرض می‌کنم که وزارت راه و شهرسازی خدمات بسیار خوبی را در سیستم راه‌آهن پیش‌بینی کرده و می‌توانند بسیار سالم‌تر، ایمن‌تر و با زمان کمتری بین تهران و قم مسافرت کنند."

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بحث ما این است که به تدریج بتوانیم قطار را جایگزین وسایل نقلیه شخصی کنیم.

 

به گزارش تسنیم،  مرتضی جعفری مدیر کل تعرفه و نظارت بر بازار راه آهن در این‌باره گفت: به منظور رفاه حال زائرین امام هشتم (ع) از تاریخ 27 /93/9، 13رام قطار در محور تهران – مشهد به صورت فوق العاده اختصاص یافته است. این تعداد قطار شامل قطارهای اتوبوسی و 6 تخته هستند که با این وجود حدود 5080 صندلی به ظرفیت قطارهای این محور افزوده خواهد شد.

جعفری تصریح کرد: در همین راستا 4 رام قطار در محور تبریز – مشهد با ظرفیت 300صندلی ،2 رام قطار در محور زنجان- مشهد با ظرفیت 594صندلی و 2 رام قطار در محور مراغه –مشهد با ظرفیت 462 صندلی اختصاص یافته است.

مدیر کل تعرفه و نظارت بر بازار راه آهن با اشاره به افزایش تعداد قطارهای حومه ای دراین ایام در محور خراسان و قم خاطرنشان کرد:علاوه بر قطارهای اختصاص یافته در سایر شهرها به مقصد مشهد و بالعکس از تاریخ 25 آذرماه امسال لغایت 5 دیماه 93 روزانه 10 رام قطار حومه ای در شهرهای نیشابور، آزاد ور، عطار و نقاب و قم با ظرفیتی حدود 2 هزار و 560 صندلی به منظور رفاه حال زائران ثامن الائمه (ع)اختصاص یافته است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٩-١٣٩٣, ١۵:۵۶

   

پر مبحث ترین ها