سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قانون جدید بازرسی کشور از دی ماه امسال اجرا می شود

وی افزود: دوره آزمایشی این قانون جدید در سال جاری به اتمام رسیده و با اقداماتی که از سوی سازمان بازرسی انجام شده از دی ماه امسال قابلیت اجرا دارد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور از اجرای قانون جدید این سازمان از ششم دی ماه امسال خبر داد.
 
به گزارش ایرنا، 'ناصر سراج' روز شنبه در آیین معارفه مدیرکل بازرسی چهار محال و بختیاری در شهرکرد اظهار داشت: قانون سازمان بازرسی کشور در سال 60 به استناد اصل 174 قانون اساسی به تصویب رسید و پس از آن در سال 75 تعدادی از مواد قانون قبلی اصلاح و در سال 87، نیز 9 ماده آن به صورت آزمایشی تصویب شد.

وی افزود: دوره آزمایشی این قانون جدید در سال جاری به اتمام رسیده و با اقداماتی که از سوی سازمان بازرسی انجام شده از دی ماه امسال قابلیت اجرا دارد.

 

سراج در زمینه امتیازات قانون جدید نسبت به قانون موجود بیان داشت: در اصلاحیه قانون تصویب شده در مواردی که پیشنهادهای سازمان برای جلوگیری از وقوع جرم و تکرار تخلف و یا سوء جریان امور باشد و عدم اجرای آنها موجب انجام عمل غیرقانونی شود و از انجام آن استنکاف کنند، با رسیدگی و احراز در دادگاه صالح مشمول مجازات مقرر در تبصره 1 ماده 8 است.

تبصره 1 ماده 8 مشمول مجازات 91 روز الی 6 ماه حبس و انفصال از خدمات دولتی است.

وی ادامه داد: در قانون جدید پیشنهاد شده یک قاضی عالی رتبه در هیات بدوی و هیأت تجدیدنظر به منظور اتفاق آرا در گزارش های سازمان بازرسی حضور داشته باشد.

 

سراج همچنین افزود: بر اساس این قانون سازمان بازرسی موظف به نظارت بر عملکرد شوراها و کمیسیون های مالی، معاملاتی و اعتباری دستگاه های مشمول بازرسی و انجام مناقصات و مزایده ها نیز شده است .

وی در ادامه با بیان اینکه حدود 200 بازنشسته در کل کشور با سازمان بازرسی در سالهای گذشته همکاری داشته اند یادآور شد: از آن جا که اخیرا این سازمان از بکارگیری نیروهای بازنشسته منع شده با رایزنی هایی که با مسئولان ارشد نظام انجام شده مجوزهایی برای همکاری دوباره این افراد صادر می شود .

در این مراسم 'محمد مهدی طباطبایی مهریزی' به عنوان مدیرکل جدید سازمان بازرسی استان معرفی و از خدمات 'ناجی سبحانی' مدیرکل پیشین تجلیل شد .

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٩-١٣٩٣, ٠٠:١۴

   

پر مبحث ترین ها