سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر بهداشت: میانگین طول عمر در ایران پایین است

بروز شده : ۴-١٠-١٣٩٣, ١٢:١٨    نسخه چاپی    
بخش مهم درمان بیماران خاص تامین دارو است که در این زمینه پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته ایم و موفق شدیم مشابه برخی از داروها را در داخل کشور بسازیم که هزینه آن کمتر از داروهای خارجی است.

وزیر بهداشت: میانگین طول عمر در ایران پایین استوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آمار بیماران سرطانی در ایران کمتر از کشورهای پیشرفته اما میانگین طول عمر در این کشورها از کشور ما بیشتر است.

به گزارش پايگاه خبري «تيک» (Tik.ir)، 'سیدحسن هاشمی' در حاشیه بازدید از مرکز جامع درمان بیماران خاص در بیرجند افزود: تقریبا آمار فوت شدگان ناشی از سرطان و دیابت در بین هنرمندان و ورزشکاران بالا بوده اما این به معنای افزایش تلفات انسانی این بیماری ها در کشور نیست.

وی وضعیت تامین امکانات درمانی بیماران خاص را در کشور رو به بهبودی دانست و گفت: در مقایسه با گذشته در این بخش رشد قابل ملاحظه ای داشتیم اما هنوز همه امکانات مورد نیاز برای درمان بیماران خاص تامین نشده است.

وی اظهار کرد: بخش مهم درمان بیماران خاص تامین دارو است که در این زمینه پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته ایم و موفق شدیم مشابه برخی از داروها را در داخل کشور بسازیم که هزینه آن کمتر از داروهای خارجی است.

وزیر بهداشت راه اندازی مرکز نگهداری از بیماران خاص در بیرجند را اقدام ارزنده ای دانست و گفت: این وزارتخانه تمام تلاش خود را برای ارتقای این مرکز و ایجاد بخش شیمی درمانی خواهد کرد.

رییس جمهوری در یازدهمین سفر استانی دولت امروز (چهارشنبه) به خراسان جنوبی سفر کرده است.
منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٠-١٣٩٣, ١٢:١٨

   

پر مبحث ترین ها