سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر کار: کم‌درآمدها شناسایی شدند

بروز شده : ٩-١٠-١٣٩٣, ٢٣:٢۴    نسخه چاپی    
معیار دولت برای ارائه یارانه، دهک‌های پائین است و حمایت‌های دولت از محل هدفمندی بر مبنای شناسایی دهک‌های پائین جامعه صورت خواهد گرفت.


ربیعی در حاشیه امضای تفاهمنامه بین وزارت کار و اتاق اصناف در پاسخ به سؤال خبرنگار که پرسید آیا کار شناسایی دهک‌های پر درآمد جامعه به اتمام رسیده است، اظهار داشت: حذف دهک‌های پر درآمد جامعه از دریافت یارانه‌ها در دست بررسی است.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: این کار در حال انجام است و باید آثار این حذف در ابتدا مشخص شود.

ربیعی با بیان اینکه حذف دهک‌های پردرآمد از دریافت یارانه‌ها یک پدیده اجتماعی و اقتصادی است، در پاسخ به این سؤال که این کار چه زمانی انجام می‌شود، گفت: در حال بررسی هستیم.

ربیعی تصریح کرد: در حال حاضر فشار ما برای شناسایی دهک‌های پائین جامعه است و دهک‌های پائین را شناسایی کردیم و این افراد دهک‌بندی شده‌اند.

وی تاکید کرد: معیار دولت برای ارائه یارانه، دهک‌های پائین است و حمایت‌های دولت از محل هدفمندی بر مبنای شناسایی دهک‌های پائین جامعه صورت خواهد گرفت.

وزیر کار همچنین با بیان اینکه تاکید دولت، خروج از رکود و ایجاد اشتغال در کشور است، گفت: ایجاد اشتغال بزرگ با استفاده از بنگاه‌های کوچک یکی از اولویت‌های دولت است و طبق برآوردها 95 درصد حجم اشتغال کشور از طریق بنگاه‌های کوچک و خرد ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه کشور باید از شرایط رکود خارج شود، گفت: تصمیماتی برای بهبود ارائه تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی اتخاذ شده که در این راستا تمهیدات بانک‌ها، آمادگی برای وام دادن به بنگاه‌های کوچک و متوسط است.

وی با بیان اینکه پشتیبانی از بنگاه‌های کوچک در جلسه شورای اشتغال مورد تاکید معاون اول رئیس جمهور و رئیس بانک مرکزی قرار داشته است، افزود: بزودی تسهیلاتی به بنگاه‌های کوچک اختصاص خواهد یافت و از محل هدفمندی یارانه‌ها نیز هزار میلیارد تومان جهت اختصاص به اشتغال پیش‌بینی شده است.

ربیعی تصریح کرد: برای توسعه شرکت‌های کوچک و متوسط به ایجاد بانک تخصصی نیازمندیم.

وی همچنین با اشاره به عدم تناسب بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه با نیازهای اشتغال استان‌ها، گفت: در بهترین شرایط تنها 20 درصد تناسب بین این دو بخش وجود دارد.

به گفته وی رشد 4 درصدی در بخش‌هایی از اقتصاد کشور اتفاق افتاده که البته اثرگذاری این مسئله در بخش‌های پائین زمانبر خواهد بود و آثار رشد اقتصادی بر اشتغال در کوتاه‌مدت مشاهده نخواهد شد.

خبرنگاری در مورد برنامه دولت برای ارائه سبد کالا و همچنین آخرین اخبار میزان افزایش دستمزد کارکنان دولت در کش و قوس جلسات دولتی‌ها با مجلس نیز از وزیر کار سؤال پرسید که وی حاضر به پاسخگویی نشد.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٠-١٣٩٣, ٢٣:٢۴

   

پر مبحث ترین ها