سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر علوم : رشته های دانشگاهی مورد نیاز کشور ایجاد می شود

عضو کابینه تدبیر و امید همچنین خواستار گسترش همکاری ها و فعالیت های مجموعه آموزش عالی با پژوهشکده و پژوهشگاه های سازمان حفاظت محیط زیست شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بنا داریم رشته هایی که در دانشگاه های کشور به آنها کمتر نیاز است برچیده و رشته های میان رشته ای جدید براساس نیاز کشور ایجاد شود.
 
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، «محمد فرهادی» در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت علوم و سازمان حفاظت محیط زیست که با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس این سازمان در وزارت علوم برگزار شد گفت: محیط زیست و زندگی ما در سطح کره زمین با توجه به امکانات و نیازهای جدید باعث تغییراتی شد که این مساله مستلزم برخورد کارشناسی است.

وی با بیان این که سازمان حفاظت محیط زیست با دید علمی به مسائل به این حوزه بنگرد خواستار فعال تر شدن نقش آموزش عالی در حفاظت محیط زیست شد.

وزیر علوم اقدامات دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را برای حفاظت از محیط زیست و ایجاد دانشگاه های سبز برشمرد و ایجاد کمیته بهینه سازی مصرف انرژی و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و پروژه زمین گرمایی در دانشگاه شیراز را از جمله آن ها دانست.

وی افزود: کاهش آلاینده ها و حفظ منابع فسیلی از سوی دانشگاه ها از دیگر برنامه های ما در این زمینه است که بعد از این گسترش نیز خواهد یافت.

فرهادی اجلاس اخیر روسای دانشگاه ها را یادآور شد و گفت: در این اجلاس موضوع دانشگاه های ماموریت گرا را مطرح کردیم و خواستار آن هستیم که هر دانشگاه در یک بحث به خصوص در کشور مطرح و مرجع علمی باشد.

عضو کابینه تدبیر و امید همچنین خواستار گسترش همکاری ها و فعالیت های مجموعه آموزش عالی با پژوهشکده و پژوهشگاه های سازمان حفاظت محیط زیست شد.

فرهادی همچنین هشدار داد که نانو تکنولوژی در حال گسترش است اما موضوع مهم نظارت، کنترل و ایمنی آن است.

بعد از سخنان فرهادی وزارت علوم و سازمان حفاظت از محیط زیست تفاهم نامه همکاری را در 6 ماده امضا کردند

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٠-١٣٩٣, ٢١:۵٠

   

پر مبحث ترین ها